06:05 20 اکتبر 2018
تاثیر گذاری تحریمهای بین المللی بر اقتصاد کره شمالی

تاثیر گذاری تحریمهای بین المللی بر اقتصاد کره شمالی

© Sputnik / Sergey Guneev
جهان
دریافت لینک کوتاه
تنش در شبه جزیره کره (240)
111

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه اظهار داشت که آمریکا و چین شاهد «نشانه های مشخصی» هستند که نشان می دهند تحریمهای بین المللی وضع شده علیه کره شمالی در حال تأثیرگذاری بر اقتصاد این کشور هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری "مهر"، رکس تیلرسون با اشاره به فعالیتهای اطلاعاتی آمریکا و چین گفت: «این [تحریمها] در حال اِعمال فشار بر اقتصاد کره شمالی هستند».
تیلرسون پس از دیدار رؤسای جمهور آمریکا و چین و مقامات بلندپایه دو کشور گفت: "نشانه های آشکاری وجود دارد و طرف چینی برخی نشانه هایی را که خود شاهد آن بوده، با ما در میان گذاشت".
این نخستین بار است که یک مقام بلندپایه آمریکا به موضوع تأثیرگذاری تحریمهای بین المللی بر اقتصاد کره شمالی اشاره می کند.
گفتنی است که چین در ماه سپتامبر به قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد وضع تحریمهای جدید علیه کره شمالی رأی موافق داد؛ اما دیدار هفته جاری ترامپ از چین با این هدف صورت گرفت که پکن را به اعمال فشار بیشتر بر پیونگ یانگ وادار سازد.
وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با مقامات چین مدعی شد که «هیچ اختلاف و عدم توافقی در خصوص کره شمالی وجود ندارد»؛ با این حال، وی تصدیق کرد که در مورد نحوه برخورد و حل این موضوع میان مقامات دوکشور اختلاف نظر وجود دارد.
وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که ترامپ صراحتاً این دیدگاه را دارد که چین «همسایه بسیار قدرتمند» کره شمالی است و از این موضع قادر است موضوع را حل نماید.

 

 

موضوع:
تنش در شبه جزیره کره (240)

مرتبط:

کره شمالی به امریکاییان : ترامپ را برکنارکنید!
ترامپ به رهبر چین: مسئله کره شمالی را می توان حل کرد!
اعلام زمان حمله موشکی کره شمالی به آمریکا
ترامپ از کره شمالی خواست به پای میز مذاکره بنشیند
پنتاگون : جنگ زمینی تنها روش مقابله با کره شمالی ست
احتمال استفاده از راه حل نظامی برای حل مسئله کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک