19:09 25 سپتامبر 2018
قیمت نفت بالاخره از مرز 60 دلار عبور کرد

قیمت نفت بالاخره از مرز 60 دلار عبور کرد

© AFP 2018 / Ali Al-Saadi
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

قیمت نفت در معاملات دیروز از بشکه ای 60 دلار بالاتر رفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، روز جمعه با حمایت بزرگترین تولیدکنندگان نفتی از تمدید توافق کاهش تولید، و با افت دلار از بالاترین مقادیر ۳ ماهه خود، قیمت‌های نفت حدود ۲ درصد جهش کرد و قیمت بنچ‌مارک جهانی نفت، برنت، به بالای ۶۰ دلار افزایش یافت.
طبق اعلام دبیر اوپک، عربستان سعودی و روسیه، قبل از دیدار سیاست‌گذاری ۳۰ نوامبر، حمایت خود را از تمدید توافق کاهش تولید به رهبری اوپک، به مدت ۹ ماه بیشتر از موعد اصلی، اعلام کردند. توافق فعلی اوپک و تولیدکنندگان مهم دیگر تا ماه مارس ۲۰۱۸ معتبر است.
قیمت نفت خام در روز جمعه با ۱.۹ درصد یا ۱.۱۴ دلار افزایش در ۶۰.۴۴ دلار به ازای هر بشکه تثبیت شد. قیمت این بنچ‌مارک نفتی قبلا در اواسط روز رکورد ۶۰.۵۳ دلار برای هر بشکه را هم ثبت کرده بود که بیشترین میزان آن از ژوئیه ۲۰۱۵ و بیش از ۳۵ درصد بالاتر از حداقل قیمت ۲۰۱۷ این شاخص نفتی بود که در ژوئن ۲۰۱۷ به آن دست یافته بود.
نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا جلسه خرید و فروش را با ۱.۲۶ دلار یا ۲.۴ درصد افزایش به پایان رساند و در قیمت ۵۳.۹۰ دلار برای هر بشکه تثبیت شد. این شاخص نفتی در طول این جلسه معاملات رکورد ۵۳.۹۸ دلار برای هر بشکه را برای خود ثبت کرد که بالاترین میزان آن از اوایل مارس تا کنون است.

 

 

مرتبط:

قرار داد همكارى نفتى «روس نفت» و كردستان عراق
ایران از تمدید کاهش نفت اپک تا پایان سال 2018 حمایت می کند.
کاهش شدید تولید و عرضه نفت عربستان
عربستان صادرات نفت خود را به شدت کاهش می دهد
پادشاه سعودی خواستار نزدیکی بازار نفت روسیه و عربستان شد
توقف صادرات نفت کردستان از طریق ترکیه، ایران و عراق
بازگشت افتخارآمیز ایران به بازار جهانی نفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک