13:24 20 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 101

بازی موش و گربه زیر آبی آمریکا و روسیه.

به گزارش اسپوتنیک، در ماه ژوئن، ناوهواپیمابر آمریکایی — USS — George H. W. Bush- موظف شده بود زیر دریایی روسی «کراسنودار» را تعقیب کند. چطور می توان زیردریایی را «شکار کرد» وقتی آن را بشکلی طراحی کرده اند که نامرئی باشد؟

زیردریایی «کراسنودار»-زیردریایی است که بسختی قابل رویت است و به موشک های بالدار مسلح است. این زیردریایی، آرام ترین زیردریایی جهان است و سرو صدای آن در سطح حداقل است.  آمریکا لقب «سوراخ سیاه» به آن داده است.

 

ناو هواپیمابر آمریکایی  در رژیم «آن لاین» دمای آب و جهت جریان آب را اندازه گیری می کند و بر اساس این محاسبات معلوم می شود که زیردریایی در کجا پنهان شده است. بالگرد Sea Hawk از سونارهای مافوق دقیق و رادار برای کشف محل قرار داشتن زیردریایی استفاده می کند. به گفته نظامیان آنها با کمک وسایل تشخیص الکترونی می توانند علاوه بر کشف زیردریایی نوع آن را نیز مشخص کنند. با وجود این،کشف زیردریایی کار دشواری است. وسعت اقیانوس و اندازه کوچک زیردریایی مثل پیدا کردن سوزن در کوهی از کاه است. بعلاوه کشتیرانی  بیشتر می شود و اقیانوس پر سروصداتر می شود.  از اینرو پنهان شدن زیردریایی ساده تر و کشف آن دشوارتر می گردد.

مرتبط:

اعلام اسامی سه زیردریایی جدید روسی برای اقیانوس آرام
ارتش قهرمانان: جواستیک بازی ایکس باکس در زیردریایی های آمریکایی
زیردریایی یک میلیارد دلاری موشک غول پیکر را پرتاب کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک