01:23 23 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 07

به گزارش اسپوتنیک دو دختر نوجوان اصفهانی قربانی بازی خطرناک " نهنگ آبی" شدند، بازی که کودکان و نوجوانان را به خودکشی وادار می کند .

اسپوتنیک توجه شما را به یک آمار جلب می کند: چه کشورهایی از بازی نهنگ آبی آسیب دیده اند؟

1. روسیه 2013-2017. قربانی داشته است
از دسامبر سال 2013 تا ماه می سال 2016 در شبکه اجتماعی " کانتکت" هشت گروه خصوصی ساخته شد که در آنها خودکشی تبلیغ می شد. طبق تحقیقات 15 نوجوان از این گروه ها در مناطق مختلف روسیه خودکشی کردند و 5 کودک نیز سعی داشتند به زندگی خود خاتمه دهند. درحالی که سازمان های محافظ قانون مشغول صید طراحان این بازی و زندانی کردن آنها هستند ، نوجوانان به این بازی ادامه می دهند.
صدها کاربر منحصر به فرد در صف انتظار برای مرگ ایستاده اند.
2. آمریکا، 2017. خودکشی دو نوجوان
ایسایا گونزالس 15 ساله اهل تگزاس در تاریخ 8 ژوئیه سال 2017 خودکشی کرد. پدرش خورخه او را یافت. به گفته ی پدر ، کودک با کمک تلفن همراه مراسم خودکشی خود را در اینترنت پخش کرده بود. همان زمان دختر 16 ساله ای اهل آتلانتا ی ایالت ویرجینیا به زندگیش خاتمه داد. خانواده اش از بلغارستان به آمریکا رفته بودند. برادر این دختر تصویرهایی از نهنگ و نوشته هایی به روسی مربوط به بازی نهنگ آبی در اتاقش پیدا کرده بود.
3. ایتالیا، ماه می سال 2017. در یکی از شهرهای ایتالیا روس جوانی بازداشت شد که برای دوستان خود در شبکه های اجتماعی درخواست های برای خودکشی می فرستاد.
در کاوالیای ایتالیا که در 50 کیلومتری تورین واقع است یک نوجوان روس 19 ساله به اتهام تشویق دیگران به خودکشی بازداشت شد. روزنامه محلی ایل ژورناله نوشت که این جوان نامه هایی با مضمون درخواست به خودکشی برای دوستانش در شبکه های اجتماعی می فرستاد. وقتی یکی از آشنایان فرد مذکور نامه ای با این متن دریافت کرد: " روز 50، به بام خانه برو و بپر" پلیس وارد ماجرا شد. ماموران صفحات متهم را در شبکه های اجتماعی خواندند و نوشته های زیادی در خصوص بازی کشنده پر سرو صدای " نهنگ آبی" یافتند. در حال حاضر این فرد در بازداشت خانگی به سر می برد.
4. لتونی، فوریه سال 2017. نامه های خانواده ها به پلیس
بازی خطرناک " نهنگ آبی" که در شبکه های اجتماعی در لتونی منتشر شده است تنها در حرف ها و گفتگوهاست. آندیس رینکویتس رئیس بخش پیشگیری از جرم و جنایت پلیس در کنفرانس خبری به خبرنگاران این مطلب را گفت. در ارتباط با درخواست های فرستاده شده ، پلیس لتونی چندین نامه از خانواده ها و معلمین نگران دریافت کرد اما ماموران هیچ مدرکی را مبنی بر اینکه این بازی گروهی تشکیل شده است را بدست نیاورد. بر اساس اطلاعات پلیس در لتونی حتی یک مورد سازمان مجرم با هدف تشویق کودکان به خودکشی پیدا نشده است. 

مرتبط:

بازی خطرناک تر از نهنگ آبی به بازار آمد
آیا بازی نهنگ آبی در ایران قربانی داشته است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک