04:36 10 دسامبر 2018
انتشار اسناد ارتباط ایران با القاعده

انتشار اسناد ارتباط ایران با القاعده

© AP Photo / Carolyn Kaster
جهان
دریافت لینک کوتاه
1412

مایک پومپئو، مدیر سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) ایران را متهم به همکاری با گروه تروریستی القاعده کرد و گفت این سازمان به زودی اسناد آن را منتشر خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه فارسی، پومپئو ارتباط ایران با القاعده را «راز آشکار» خواند. او در مراسمی در روز پنجشنبه در شهر واشنگتن گفت: «این رازی آشکار شده است و اطلاعات طبقه‌بندی شده نیست که ایران با القاعده در ارتباط بوده است. ایران بارها با القاعده همکاری کرده است».

پومپئو افزود ایران و القاعده توافق کردند که برضد یکدیگر کار نکنند. او گفت که سازمان‌های اطلاعاتی هنوز این رابطه را، به ویژه با شرایط پیچیده سوریه، زیر نظر دارند.

مدیر سیا همچنین به موضوع مداخله ایران در امور منطقه خاورمیانه، حمایت از تروریسم، ایجاد ناامنی و در باره برنامه موشک بالستیک و فعالیت‌های اتمی این کشور هم سخن گفت.

او تایید کرد که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به نیروهای امنیتی اختیار عمل بیشتری برای انجام وظایف خود داده است. این سخنان چند روز بعد از اعلام استراتژی جدید ترامپ در مورد ایران بیان می‌شود.

ژنرال اچ.آر. مک مستر، مشاور امنیت ملی ترامپ تاکید کرد که این استراتژی از تمامی امکانات موجود برای مقابله با اقدامات ایران استفاده خواهد کرد.

 

مرتبط:

سومالی: القاعده به ایران اورانیوم معدنی می فرستد
افشای سند حمایت عربستان از داعش و القاعده
رییس سیا: جمهوری اسلامی نسخه ایرانی داعش است!
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک