20:55 19 ژانویه 2019
موضوع توافق هسته‌ای ایران فقط به برنامه اتمی این کشور مربوط می‌شود.

برجام فقط به برنامه اتمی ایران مربوط می شود

© AFP 2018 / Thierry Charlier
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

موضوع توافق هسته‌ای ایران فقط به برنامه اتمی این کشور مربوط می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام اینکه برجام توافقی کارآمد است گفت موضوع توافق هسته‌ای ایران فقط به برنامه اتمی این کشور مربوط می‌شود.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان درباره برجام گفت: امیدواریم که ترامپ تصمیم درستی راجب به برجام بگیرد چون ما توافقی که با ایران امضا کردیم فقط برای حل موضوع هسته‌ای این کشور بود.

او افزود: سند 140 صفحه‌ای برجام را با ایران به توافق رساندیم که فقط مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران می شود و نه چیزی فراتر از آن. ما هم اکنون یک بحران هسته‌ای در شرق آسیا داریم و یک توافق هسته‌ای با ایران که کارآمد است و نیازی به از بین بردن آن نیست. ما باید به جلوگیری از اشاعه هسته‌ای کمک کنیم، نه اینکه توافقی که موفق بوده است را از بین ببریم. او همچنین در پاسخ به پرسشی درباره درخواست آمریکا برای اصلاح و گسترده‌تر شدن برجام خاطرنشان کرد: توافق هسته‌ای ایران یک توافق هسته‌ای است، یعنی هر موضوعی غیر از موضوع هسته‌ای، خارج از این توافق قرار می‌گیرد. به هر موضوع دیگری در رابطه با ایران می‌توان پرداخت، اما نه در برجام.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک