05:24 21 نوامبر 2018
جزئیات حادثه تروریستی بارسلونا

جزئیات حادثه تروریستی بارسلونا

© AFP 2018 / Josep Lago
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

با عبور یک خودرو ون از میان جمعیت در مرکز بارسلونا تا کنون 13 نفر جان باخته اند. داعش مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، امروز در تاریخ 17 اوت حادثه مشابهی در شهر بارسلونا همانند حمله تروریستی شهر نیز در جنوب فرانسه رخ داد. این بار خودرو ون از میان عابران در مرکز شهر بارسلونا و در منطقه توریستی خیابان رامبال زده رخ داد.

در حادثه تروریستی 17 اوت در بارسلونا، با عبور یک ون از میان جمعیت تا کنون بیش از 80 نفر مجروح شده و به بیمارستان منتقل شدند. این حادثه از سوی دیگر تا کنون 13 کشته نیز به همراه داشته است.

 به گفته پلیس محلی، عبور این خودرو از میان جمعیت یک حمله تروریستی بوده است، نیروهای پلیس اسپانیا موفق به شناسایی2 مجرم شده اند، نام یکی از این مجرمان وی دریس اوکابیر اعلام شده است. مضنون دیگر این حادثه کشته شد.

از سوی دیگر، گروه تروریستی داعش طی بیانیه ای مسئولیت حمله امروز در مرکز بارسلونا را بر عهده گرفت.

به نقل از شاهدان عيني، راننده، خودرو ون اجاره ای با حرکت زیگزاگ مانند خود سعی داشت تا جمعیت بیشتری را زیر بگیرد.

بسياري از مقامات جهان پيام تسليت خود را به مناسبت اين حادثه تروريستي براي پادشاه اسپانيا ارسال نموده اند. در پیام تسلیت رئیس جمهور روسیه چنین آمده است: "ما به شدت این جنایت بی رحمانه و غیر انسانی علیه انسان های بی گناه را محکوم می نماییم". رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: "وقوع این حادثه تروریستی "یک بار دیگر، ضرورت تلاش های مشترک از سوی جامعه بین المللی در مبارزه محکم با نیروهای تروریست را بیان می دارد". 

مرتبط:

پیام تسلیت پوتین به آسيب ديدگان حادثه تروریستی در بارسلونا
یکی از افراد مظنون در عمل تروریستی بارسلونا کشته شد
داعش مسئولیت حمله تروریستی بارسلونا را بر عهده گرفت
واكنش وزارت خارجه روسيه به حمله تروريستي بارسلونا
انتشار نخستین ویدئو از راننده قاتل در بارسلونا + ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک