17:23 16 ژوئیه 2018
معاون رئیس جمهوری عراق بر ضرورت وحدت بغداد و تهران تاکید کرد

معاون رئیس جمهوری عراق بر ضرورت وحدت بغداد و تهران تاکید کرد

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

نوری المالکی، معاون رئیس جمهور عراق در دیدار با هیات رسانه ای جمهوری اسلامی ایران در بغداد بر ضرورت وحد ت بغداد و تهران تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت شهرخبر، نوری الماکی با تاکید بر وحدت ایران و عراق در منطقه اظهار داشت: ما برای اینکه بتوانیم در یمن، سوریه و… بر تروریسم تکفیری پیروز شویم، ملزم به وحدت هستیم، به ویژه که برای ما مشخص است برخی کشورهای منطقه به نیابت از اربابان غربی در پی ایجاد تفرقه و سقوط عراق یکپارچه بودند.

وی با بیان اینکه این کشورها درپی انزوای ایران و ایجاد ایران هراسی هستند، گفت: در حال حاضر ما توافقاتی را با برخی از کشورها داریم، مثلا هم با آمریکا هم با ایران توافقاتی را داریم، اما در توافق با آمریکا برای خرید سلاح معادلات پیچیده و همراه با سنگ اندازی را طی می کنیم، ولی ایران، دوستانه، برادرانه و در راستای رفع مشکلات عراق به ما کمک می کند.

معاون رئیس جمهور عراق با اشاره به شرایط جغرافیایی ایران در منطقه عنوان کرد: شرایط ایران از منظر جغرافیایی و سیاسی در منطقه ویژه است و اگر نظام اسد در سوریه سقوط می کرد شرایط بسیار بدی برایش پیش می آمد و ما به طریق اولی می دانستیم که در صورت سقوط دمشق گام بعدی دولت عراق است.

 

 

مرتبط:

دیدار بحث برانگیز شاهزاده عربستان با رهبر شیعیان عراق
حمله هوایی جنگنده ترک به شمال عراق
هفت هزار داعشی در عراق چه می کنند؟
داعشی هایی که همچنان در عراق هستند
خروج عمار الحکیم از مجلس اعلای اسلامی عراق و تاسیس حزب جدید
بغداد خواستار حضور نظامی روسیه در عراق
آرزوی دختر داعشی اسیر در عراق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک