17:42 20 اکتبر 2017
  فهرست 7 حکم تخلفات مالی محمود احمدی‌نژاد منتشر شد

  فهرست تخلفات مالی محمود احمدی‌نژاد منتشر شد

  © AFP 2017/ Behrouz Mehri
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  2197189

  دادستان دیوان محاسبات ایران می گوید، حکم 7 پرونده علیه محمود احمدی نژاد در تخلفات نفتی و غیر نفتی صادر شده و در حال اجرا است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از مصاحبه دادستان دیوان محسابات ایران کنون هفت حکم قطعی قضایی علیه محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران صادر شده است. همگی این تخلفات و احکام در حال اجرا هستند.
  بر این اساس، از مجموع این هفت پرونده، ۵ پرونده نفتی و ۲ پرونده غیرنفتی است که "به مجلس هم اعلام شده است."

  فیاض شجاعی در مصاحبه خود با روزنامه اعتماد گفت: " کل اموال محمود احمدی‌نژاد به دو میلیارد تومان هم نمی‌رسد؛ عنوان شد که او را ممنوع‌الخروج کنیم اما معمولا کسی را ممنوع‌الخروج می‌کنند که ممکن است مخفیانه برود و از دسترس خارج شود. اما در این سطح چنین موضوعی منتفی است. مجلس دستش باز است و می‌تواند در مورد ایشان تصمیم بگیرد."

  به گفته دادستان دیوان برای جبران ضررهای ناشی از تصمیم‌های محمود نژاد به قدری زیاد است که "زمینه اجرای تمامی این احکام فراهم نیست."

  احکام صادر شده برای تخلفات مالی محمود احمدی نژاد به طور خلاصه عبارتند از: هفت هزار میلیارد تومان، واریز غیرقانونی به مجتمع‌های، پتروشیمی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها، چهار هزار و ششصد میلیاردتومان، تعویض نفت خام با بنزین و میعانات دیگردانشگاه ایرانیان شانزده میلیارد تومان، سازمان هلال احمر پانزده میلیارد تومان، پتروشیمی ششصد میلیارد تومان می باشد".

   

   

  مرتبط:

  احمدی نژاد نتوانست از بقایی عیادت کند + فیلم
  نامه احمدی نژاد جرم محسوب می گردد
  احمدی نژاد: سلامت برادرم در خطر است
  احمدی نژاد به رهبری : برادرم را آزاد کنید!
  برچسب:
  ایران
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک