03:07 18 ژانویه 2019
ژن

بافت های زنده روس ها برای سلاح بیولوژیکی آمریکا

© Fotolia / Dan Race
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 012

نیروی هوایی آمریکا قصد خرید بافت های زنده روس ها دارد.

به گزارش اسپوتنیک، فرماندهی نیروی هوایی آمریکا قرارداد خرید نمونه های بافت زنده روس ها از نژاد اروپایی را منتشر کرد. مناقصه مربوطه در سایت خریدهای دولتی آمریکا درج شده است. فروشنده بالقوه باید اطلاعات مربوط به وضع سلامتی اهداکننده را در اختیار فرماندهی آموزش هوایی بگذارد. نهاد نظامی خواهان خرید نمونه های مولکول بافت زنده است که در جمع آوری اطلاعات ژنتیک انسان شرکت دارند و مایع مفصلی که تأمین کننده حرکت مفاصل است.

ایگور ایکولین کارشناس نظامی و عضو سابق کمیسیون سلاح بیولوژیکی سازمان ملل متذکر شد که علاوه بر اهداف علمی از نمونه های بافت زنده می توان برای ساخت ویروس ها استفاده کرد.

وی گفت:«سلاح های جدید بیولوژیکی ساخته می شوند.از این بافت ها برای ساخت ویروس های جنگی استفاده خواهد شد و نه برای چیز دیگری. آمریکا سعی می کند انواع مختلف سلاح بیولوژیکی را برای حاملان ژن های خاص بسازد. ژن اروپایی به این دلیل لازم است که اکثر ساکنان روسیه از نژاد اروپایی هستند. این همان گروه ژنتیکی است که آمریکایی ها قصد دارند «کلید» آن را بدست آورند. آنها می خواهند ویروس ها طعمه خود را با کمک کلید ژنتیک انتخاب کنند- افراد متعلق به گروه نژادی خاص.  تا حدودی برنامه آمریکایی «ژن انسان» این مسأله را رفع کرده است. این برنامه از طرف پنتاگن سرمایه گذاری شده است».

مرتبط:

رئیس دوما: تحریم ها علیه روسیه از خصومت ژنتیک غرب با اسلاوها ناشی شده است
قبول درخواست دانشمندان برای انجام آزمایشات ژنتیک روی انسان در آمریکا
برای امریکا مهندسی ژنتیک به معنای تولید سلاح کشتار جمعی است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک