15:19 16 ژانویه 2019
اقدام تجاوزکارانه شناورهای امریکایی در خلیج فارس

اقدام تجاوزکارانه شناورهای امریکایی در خلیج فارس

© AP Photo / Mahdi Marizad
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 210

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کردند که نیروهای نظامی دریایی امریکا در خلیج فارس به اقدامات تحریک آمیز و غیرحرفه ای خود ادامه می دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از منابع خبری در ایران، ناوتیپ ذوالفقار منطقه‌ چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای از تکرار اقدام تحریک‌آمیز و غیر‌حرفه‌ای آمریکایی‌ها طی یک هفته گذشته در خلیج فارس خبر داد.

خبرگزاری تسنیم می نویسد که گروه دفاعی در اطلاعیه خود نوشته است:

در این اطلاعیه آمده است:

با گذشت چند روز از اقدام تحریک‌آمیز یک رزم‌ناو آمریکایی در شمال خلیج فارس که با شلیک دو گلوله هوایی برابر شناور گشتی نیروی دریایی سپاه صورت پذیرفت، شناورهای آمریکایی این‌بار در منطقه میانی خلیج فارس اقدام مشابهی را مرتکب شدند.

این اطلاعیه می‌افزاید: در ساعت 4 بعد از ظهر جمعه (6 مرداد) ناو هواپیمابر "نیمیتز" و رزم‌ناو همراهش در حالی که تحت رصد و رهگیری ناوچه‌های موشک‌انداز "ناوتیپ ذوالفقار منطقه‌ چهارم نیروی دریایی سپاه" قرار داشتند، در محدوده‌ نفتی ــ گازی "رسالت" اقدام به پرواز "بالگرد" و نزدیک شدن به شناورهای سپاه کردند.

در این اطلاعیه با اشاره به هوشمندی و هوشیاری رزمندگان نیروی دریایی سپاه تصریح شده است: آمریکایی‌ها با حرکتی تحریک‌آمیز و غیر‌حرفه‌ای، با اخطار به شناورهای ناوتیپ ذوالفقار مبادرت به پرتاب منور کردند که رزمندگان اسلام بدون اعتنا به رفتار نامتعارف و غیرمعمول شناورهای آمریکایی، مأموریت خود را در منطقه دنبال کردند که  ناو هواپیمابر و رزم‌ناو همراه منطقه را ترک کردند.

مرتبط:

آغاز هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس
توقیف شناور عربستان در خلیج فارس
آمریکا، سلاح لیزری خود را در خلیج فارس آزمایش نمود
پسکوف:مسائل خلیج فارس باید از راه دیپلماتیک حل و فصل شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک