21:14 22 ژانویه 2019
تحقیقات فدرال از شرکت آمازون در آمریکا به دلیل فروش کالا به یک ایرانی

تحقیقات فدرال از شرکت آمازون در آمریکا به دلیل فروش کالا به یک ایرانی

© AP Photo / Brandon Bailey
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 04

شرکت آمازون به دلیل احتمال نقض قوانین تحریمی آمریکا و فروش کالا به یک فرد احتمالا مرتبط با ایران تحت تحقیقات فدرال قرار گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، شرکت آمازون به دلیل فروش کالا به دست کم یک فرد که در لیست سیاه تروریسم دولت آمریکا بوده و احتمالا با ایران در ارتباط است تحت تحقیقات فدرال قرار گرفته است.
این موضوع در گزارش های دوره ای چهار ماهه این شرکت که در تاریخ ۲۸ جولای منتشر شده مشخص گردیده و بر اساس جزئیات موجود در این گزارش، شرکت آمازون کالاهایی به ارزش ۳۰۰ دلار به فردی فروخته که در لیست «فرمان اجرایی۱۳۲۲۴» دولت آمریکا قرار دارند. این لیست مربوط به افرادی است که یا تروریست هستند و یا جزو حامیان تروریسم محسوب می شوند.
بر همین اساس گزارش ماه فوریه آمازون نیز نشان می دهد این شرکت یکهزار و ۳۰۰ دلار کالا به فردی فروخته که وی نیز در لیست سیاه دولت آمریکا بوده است.
هنوز مشخص نیست که آیا فردی که اقدام به خرید کالا از آمازون کرده همان فردی است که در لیست تحریم های آمریکا قرار دارد یا خیر. همچنین این موضوع نیز مشخص نیست که آیا افراد قید شده در لیست ۱۳۲۲۴ با ایران در ارتباط هستند یا خیر.

 

مرتبط:

ترامپ قصد دارد قانون تشدید تحریم ها علیه روسیه و ایران را امضا کند
مسکو به تحریم های امریکا اعتنایی نمی کند
پاسخ ایران به تحریم های جدید امریکا علیه برجام
تحریم های جدید آمریکا علیه ایران
روسیه و ایران گرفتار در تله تحریم ها
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک