09:59 19 دسامبر 2018
نگرانی آمریکا از هدف قرار گرفتن نیروهایش در عراق توسط سپاه پاسداران

نگرانی آمریکا از هدف قرار گرفتن نیروهایش در عراق توسط سپاه پاسداران

© Wikipedia/ MrInfo2012
جهان
دریافت لینک کوتاه
130

معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نسبت به امکان حمله نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به نیروهای ارتش این کشور در عراق ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران، "پل سیلوا" ژنرال آمریکایی و معاون ستاد مشترک ارتش آمریکا در سخنانی طی حضور اعضای کمیته نیروهای مسلح در مجلس سنای آمریکا با اشاره به پیامدهای قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا گفت: از احتمال حمله نیروهای سپاه به سربازان آمریکایی در عراق نگران هستیم.
وی به نمایندگان سنای آمریکا گفت: من با شما موافقم امروز در روزنامه‌ها خواندم که سپاه قدس اعلام کرده است که اگر آمریکا سپاه پاسداران را در لیست گروه های تروریستی قرار دهد نیروهای ارتش آمریکا در عراق را هدف قرار خواهد داد.
سیلوا افزود: ما باید در اوج آمادگی باشیم اما من فکر می‌کنم ما نباید اجازه دهیم این تهدیدها مانع اقدام علیه سپاه قدس شود.
معاون ستاد ارتش آمریکا خواستار عدم عقب نشینی آمریکا علی رغم وجود تهدیدات سپاه شد.
طی روزهای گذشته سرلشکر محمد باقری رئس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته بود "هم‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی و اعمال تحریم‌های مشابه را ریسک بزرگ برای آمریکایی‌ها، پایگاه‌ها و نیروهای آنها در منطقه" دانست.
وزارت خزانه داری آمریکا طی بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه 27 تیرماه، اعلام کرد که 18 فرد و گروه را به دلیل حمایت آنها از برنامه موشکی ایران در لیست تحریم قرار داد.

 

مرتبط:

نصیحت فرمانده سپاه به آمریکا در صورت ادامه تحریمها
سپاه قدس بزرگ‌ترین تهدید علیه منافع آمریکا
فرمانده نیروی دریایی سپاه : 27 فروند شناور جنگی ما ‌۲۴ساعته مقابل چشم آمریکایی‌ها هستند
فرمانده نیروی دریایی سپاه : جرات ندارید به کشتی های ایران چپ نگاه کنید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک