23:17 18 ژانویه 2019
پوتین: روسیه دومین نیروی دریایی قدرتمند جهان را می سازد

پوتین: روسیه دومین نیروی دریایی قدرتمند جهان را می سازد

© Sputnik / Igor Zarembo
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 193

ولادیمیر پوتین خواستار ایجاد دومین ناوگان دریایی قدرتمند جهان است.

به گزارش اسپوتنیک، در راستای امضای دستور العمل و سند فعالیت های نظامی دریایی روسیه در سال 2017، لزوم ساخت قدرتمندترین ناوگان دریایی جهان در روسیه به عنوان طرح اصلی مطرح شده است.  

بر اساس سند منتشر شده در پورتال رسمی دولت روسیه، به نقل از فرمان پوتین: نیروی دریایی روسیه باید در جایگاه دوم برترین نیروی دریایی جهان قرار بگیرد.

بر اساس این سند راهبردی، نیروی دریایی روسیه در زمان جنگ باید توانایی وارد آوردن خسارات غیر قابل جبران بر دشمن را داشته باشد. در راستای این برنامه، نیروی دریایی روسیه باید توانایی دفاع در دریاهای نزدیک و دور، همچنین در مناطق اقیانوس را داشته باشد. از جمله دیگر برنامه ها: قابلیت های پیشرفته در زمینه دفاع هوایی، دفاع موشکی، دفاع ضد زیردریایی است.

اولویت های اصلی در زمینه ساخت و ساز نیروی دریایی شامل: بهبود نیروهای هسته ای استراتژیک نیروی دریایی، توسعه نیروهای چند منظوره برای مقابله با حملات غیر هسته ای، ایجاد گروه مخصوص ناوگان دریایی در موارد اضطراری است.

ساخت ناو هواپیمابر جدید از دیگر اولویت های این سند نظامی است.

پیش بینی می شود، تاسیس نیروی دریایی مناسب که قادر به انجام عملیات در منطقه دریایی و اقیانوسی باشد، تا سال 2030 ادامه خواهد یافت. 

مرتبط:

کشتی جنگی ناوگان خزر نیروی دریای روسیه در بندر انزلی
بزرگترین کشتی ناوگان بریتانیا در معرض حمله سایبری
نبرد آموزشی ناوهای موشک انداز ناوگان روسیه در دریای بالتیک
پیوستن یک خودروی جالب و متفاوت به ناوگان پلیس بریتانیا (عکس)
برچسب:
روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک