وزارت امور خارجه ایران به اتهامات کویت واکنش نشان داد

  نخستین واکنش وزارت امور خارجه ایران به اتهامات کویت

  © Sputnik / Sergey Mamontov
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  تنش میان ایران و کویت (10)
  170

  کاردار کويت احضار شد. سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، در بیانیه ای رسمی نسبت به اتهامات تازه کویت علیه ایران واکنش نشان داد.

  به گزارش اسپوتنیک، امروز کاردار کویت احضار شد، از سوی دیگر وزرات امور خارجه ایران در بیانیه رسمی که در وب سایت رسمی این وزاتخانه منتشر شده است، به اقدامات اخیر کویت واکنش نشان داد.
  متن بیانیه این چنین است:

  "در این احضار که عصر امروز انجام شد مقام وزارت امور خارجه کشورمان ضمن مردود دانستن اتهام های واهی مقام های کویتی به کشورمان گفت جای تاسف است که مسئولین کویت در این شرایط حساس منطقه به جای تلاش در جهت کاهش تنش های بی حاصل و خویشتنداری در قبال فشارها و تحریکات طرف های ماجراجوی منطقه ای به این تحریک ها پاسخ داده و جمهوری اسلامی ایران را هدف اتهامات واهی قرار می دهند.

  این مقام بار دیگر خطاب به کاردار کویت تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه ارتباطی با این پرونده نداشته است و این امر در آغاز رسیدگی به این پرونده به مقام های کویتی نیز ابلاغ گردید. در این دیدار همچنین با یادآوری این نکته که جمهوری اسلامی ایران همواره رفتاری مسئولانه در قبال کشورهای منطقه و از جمله کویت در شرایط سخت این کشور داشته است تاکید شد حق اقدام متقابل برای کشورمان در قبال کاهش کادر دیپلماتیک دو کشور محفوظ است و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
  کاردار کویت نیز با اظهار تاسف از تحولات اخیر بوجود آمده افزود مطالب و موضوعات مطرح شده را در اولین فرصت به مقام های خودمنتقل خواهد کرد.

   

  موضوع:
  تنش میان ایران و کویت (10)

  مرتبط:

  کاردار کویت به وزات امور خارجه ایران احضار شد
  تنش های جدید میان کویت و ایران
  کویت دفتر رایزنی فرهنگی ایران را بست
  تسویه حساب کویت با ایران
  برچسب:
  ایران
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک