15:18 21 نوامبر 2017
  تصویر جنجالی زن جوان سعودی با دامن کوتاه + فیلم

  تصویر جنجالی زن جوان سعودی با دامن کوتاه + فیلم

  © Fotolia/ Djedzura
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  1207492811

  یک زن جوان عربستانی فیلمی کوتاه و جنجالی با دامن کوتاه منتشر کرده است که بحث های زیادی را در فضای رسانه ای این کشور سبب شده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت شبکه خبری "سی بی اس" آمریکا، اخیرا فیلم کوتاهی از یک زن جوان عربستانی در حال راه رفتن با دامن کوتاه در یک منطقه روستایی محافظه کاردر شمال شهر ریاض در فضای مجازی منتشر شده است.
  این زن جوان فیلم خود را در شرایطی منتشر کرده که بر اساس عرف موجود درعربستان، زنان این کشور باید لباس های بلند بپوشند. بسیاری از زنان عربستان حتی با روبنده در انظار عمومی ظاهر می شوند.
  طبق گزارش های رسیده از رسانه های دولتی عربستان مقامات این کشور می خواهند این زن جوان را دستگیر کنند.
  این زن جوان فیلم خود را در "اسنپ چت" منتشر شد و سپس در توییتر و دیگر شبکه های مجازی عربستان بازنشر شد.
  این زن عربستانی در حال پیاده روی در یک محوطه تاریخی در روستای" اوشیقر" در شمال ریاض است که قبایل سنتی و محافظه کار در آنجا ساکن هستند.
  بحث های فضای مجازی عربستان درباره فیلم کوتاه این زن جوان دو گانه شده است، گروهی بر ضرورت دستگیری و مجازات این زن به خاطر شکستن قوانین و عرف جامعه عربستان اصرار دارند و برخی دیگر بر ضرورت احترام گذاشتن به آزادی انتخاب پوشش تاکید می کنند.
  روزنامه عکاظ عربستان از فشار مقامات محلی اوشیقر به فرماندار و پلیس امنیت اخلاقی برای بازداشت این زن خبر داده است. بنا بر این گزارش مقامات محلی خواستار این هستند که این زن جوان به خاطر" نقض ارزش های دینی و آداب و عرف عمومی جامعه" دستگیر و محاکمه شود.
  وب سایت روزنامه المدینه عربستان نیز گزارش داده این زن جوان، یک مدل خود خوانده به نام " خلود مدل" بوده و این ویدئو را به احتمال زیاد به همین خاطر منتشر کرده است.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک