15:16 22 ژانویه 2018
  بهانه جدید امریکا برای برگرداندن اوضاع به نفع داعش

  بهانه جدید امریکا برای برگرداندن اوضاع به نفع داعش

  © Sputnik/ Grigoriy Sisoev
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 112

  محمد جواد ظریف در صفحه تویتر خود می نویسد: «منع ورود شهروندان کشورهای اسلامی به امریکا امنیت این کشور را تقویت نخواهد کرد».

  به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران معتقد است: «منع ورود مسلمانان به امریکا منجر به تقویت امنیت نخواهد شد. به جای اینکه سیاست تشدید افراط گرایی را اعمال کنید، باید به دنبال مبارزه واقعی با آن باشید».

  ظریف در تفسیر سخنان وزارت امور خارجه امریکا درباره «آمادگی» مقامات در دمشق برای استفاده از سلاح شیمیایی گفت: «یک بار دیگر رفتارهای تند امریکا با بهانه های دروغین حول محور سوریه اوضاع را به نفع داعش تمام می کند، به ویژه در شرایطی که این گروهک در آستانه نابودی کامل توسط مردم سوریه و عراق است».

  روز دوشنبه دادگاه عالی ایالات متحده امریکا تصمیم به اجرای مجدد فرمان مهاجرت رییس جمهور دونالد ترامپ و منبع صدور ویزا برای شهروندان شش کشور مسلمان از جمله ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن گرفت. در همان روز شون اسپایسر دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در پیامی کتبی خبر داد که دولت امریکا در حال بررسی آمادگی احتمالی مقامات در دمش برای استفاده مجدد از سلاح شیمیایی در کشور هستند.

  مرتبط:

  واکنش ظریف به بیانیه کاخ سفید و تحریم‌های آمریکا علیه ایران
  گفتگوی لاوروف و ظریف درباره اوضاع قطر
  واکنش ظریف به اظهارات نبویان در شبکه های اجتماعی خبرساز شد (عکس + ویدئو)
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک