14:44 19 ژانویه 2018
  دعوت رهبر ایران از دنیای اسلام برای حمایت یمن

  دعوت رهبر ایران از دنیای اسلام برای حمایت یمن

  © AFP 2018/ Iranian Supreme Leader's Website
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  120

  آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران از دنیای اسلام خواست که به حمایت از مردم یمن برخیزند.

  به گزارش اسپوتنیک، رهبر ایران روز دوشنبه در نماز عید فطر بحران یمن و شرایط حول بحرین را زخم های اصلی بر پیکره اسلام عنوان کرده و گفت: «دنیای اسلام باید موضع روشنی در دفاع از مردم یمن اتخاذ کرده و تهاجمی که حتی در ماه رمضان به این مردم صورت گرفته را محکوم کنند. وضعیت بحرین نیز به همین صورت است. ایران در این رابطه موضع روشنی دارد، از همه کشورهای دنیای اسلام بویژه روحانیون و روشنفکران می خواهیم که همچون ما عمل کنند».

  بخش اعظم سخنان آقای خامنه ای در نماز عید فطر به مسایل سیاست داخلی ایران اختصاص یافت. رهبر جمهوری اسلامی انتخابات ریاست جمهوری در روز 19 مه را رویدادی مهم عنوان کرده و ابراز امیدواری کرد که به زودی کابینه جدید دولت تشکیل شود. وی عملیات اخیر سپاه پاسداران ایران و حمله موشکی به مواضع گروهک تروریستی «داعش» در سوریه را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

  از ماه اوت 2014 در یمن تقابل بین نیروهای دولتی و شورشیان هوثیتی ادامه دارد. این درگیری ها از ماه مارس 2015 با حضور نیروهای ائتلافی به سرکردگی عربستان سعودی شدت یافت.

  بحرین طی چند سال گذشته دچار بحران شدید در سیاست داخلی بوده که نتیجه اختلافات بین حزب اقلیت حاکم سنی با جمعیت غالب شیعه است.

  مرتبط:

  شلیک ارتش یمن به کشتی عربستان سعودی
  در یمن تعداد قربانیان بیماری وبا به 850 تن رسید
  اعلام وضعیت فوق العاده در پایتخت یمن
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک