07:03 24 ژانویه 2018
  تروریست ها در روسیه از تلگرام استفاده می کنند

  تروریست ها در روسیه از تلگرام استفاده می کنند

  © Sputnik/ Kirill Kallinikov
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  آژانس فدرال امنیت روسیه خبر داد که تروریست ها در روسیه برای تماس با همکارانشان در داخل و خارج از مسنجر تلگرام استفاده می کنند.

  به گزارش اسپوتنیک، در این پیام آمده است: «آژانس امنیت فدرال روسیه طی برنامه عملیاتی — تحقیقاتی فشره برای کشف گروهک های سازمان های تروریستی بین المللی به این نتیجه رسیده است که اعضای این گروهک ها از مسنجر اینترنتی برای ارتباط باهم و مدیرانشان در خارج از کشور استفاده می کنند».

  در این پیام همچنین گفته شده است: «این افراد از مسنجر تلگرام استفاده می کنند که امکان گفتگوی محرمانه با بیشترین امکان انتقال اطلاعات را به آنها می دهد».

  پیشتر الکساندر ژاروف رییس آژانس نظارت روسیه از تیم تلگرام و پاول دوروف سازنده این مسنجر خواسته بود که طبق قوانین فدراسیون روسیه عمل کرده و در فهرست سازمان های نشر دهنده اطلاعات وارد شوند. ژاروف خاطر نشان کرد که مهلت باقی مانده این سازمان برای انجام دستورات کم است. در صورت نادیده گرفتن این قوانین، مسنجر در سراسر روسیه مسدود خواهد شد.

  وی در ادامه توضیح داد که فعلا سازمان نظارت روسیه منتظر عملکرد دوروف و گروهش است. دوروف نیز در پاسخ گفت که مسدود کردن این مسنجر که در مقابل واتس آپ و یا فیس بوک تحت نظارت امریکا، کاملا خنثی عمل می کند، به نفع کشور نخواهد بود. 

  مرتبط:

  شمارش معکوس برای "تلگرام" در روسیه
  تهدید به مسدود کردن تلگرام در روسیه
  تعداد زیاد کاربران و دشواری نظارت بر آن دلیل قطع تماس صوتی تلگرام در ایران
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک