21:15 22 ژانویه 2019
وزیر خارجه قطر تنش زدایی را هدف مشترک دوحه و مسکو در سوریه نامید

وزیر خارجه قطر تنش زدایی را هدف مشترک دوحه و مسکو در سوریه نامید

© Sputnik / Maksim Blinov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر معتقد است مسئله نقش آتی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، مانع روابط مسکو و دوحه نخواهد بود چون هدف مشترک تنش زدایی در سوریه ، روسیه و قطر با وجود داشتن مواضع گوناگون باهم متحد می سازد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه قطر در مصاحبه با روزنامه روسی "ودوموستی " ضمن بیان این مطلب معتقد است تعامل همه طرفها برای حل و فصل درگیری سوریه ضرورت دارد چون وجود سوریه متحد و نه منشعب در مرزهای فعلی خود هم برای قطر و هم برای روسیه ضرورت دارد و ثبات و امنیت اولویت مشترک دو طرف در منطقه هستند.
محمد بن عبدالرحمان آل ثانی ضمنا خاطرنشان کرد اختلافاتی در زمینه روش های حصول ثبات موجود است و از جمله دوحه اسد را دارای این حق نمی داند که انتخابات برگزار کرده و در صورت پیروزی در حکومت بماند.
پیشتر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده بود مسکو هماهنگی روند آستانه برای حل مسئله سوریه با قطر و دیگر کشور های خلیج فارس را مهم می داند. به گفته وی وزیر خارجه قطر از فعالیت در چارچوب روند آستانه حمایت کرده و اطمینان داد که قطر هرگونه مساعدت را به این روند رسانده و برای این از جمله از تماس های خود "در زمین" بهره خواهد گرفت.

 

 

 

مرتبط:

سایت های خبری ایران، قطر و ترکیه در مصر فیلتر شدند
امارات و عربستان محاصره هوایی قطر را تخفیف دادند
اتهام به قطر برای ارسال غذای مسموم به موصل
رسوایی جدید بن سلمان برای جمع آوری امضا علیه امیر قطر
میانجی گری ماکرون برای حل مشکل قطر
درخواست بریتانیا برای نرمش در روابط با قطر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک