02:42 17 فوریه 2019
ادای احترام رئیس جمهور ایرلند به قربانیان حمله تروریستی تهران (ویدئو)

ادای احترام رئیس جمهور ایرلند به قربانیان حمله تروریستی تهران (ویدئو)

© REUTERS / Tasnim News Agency
جهان
دریافت لینک کوتاه
حملات تروریستی تهران (57)
0 121

مایکل دی هیگینز رئیس جمهور ایرلند با حضور در سفارت ایران در دوبلین ایرلند، دفتر یادبود قربانیان دو حمله تروریستی اخیر در تهران را امضا نمود.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور ایرلند با انتشار ویدئویی از حضور خود در سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دوبلین در صفحه رسمی توئیتر خود با بازماندگان حوادث تروریستی اخیر در ایران ابراز همدردی نمود.

رئیس جمهور ایرلند در این ویدئو، با امضای دفتر یادبود جانباختگان حمله به حرم امام خمینی و مجلس شورای اسلامی، ادای احترام و همدردی خود را با مردم ایران ابراز داشت.

شایان ذکر است، در دو اقدام تروریستی جداگانه در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی در تهران در روز 17 خرداد، 17 نفر کشته و 47 نفر مجروح گردیدند.

در حادثه اول در ساعت 10:45 دقیقه صبح، چهار مرد از نیروی های داعش با لباس مبدل وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی ایران شدند و شروع به تیراندازی نموند. در نتیجه این تیراندازی یکی از نیروهای محافظتی جان خود را از دست داد. سپس یکی از این مهاجمان در طبقه پنجم خود را به صورت انتحاری منفجر کرد. درگیری میان نیروهای انتظامی ایران و تروریست ها حدود 4 تا 5 ساعت به طول انجامید که در نهایت با کشته شدن تمامی توریست ها توسط نیروهای امنیتی ایران ختم به خیر شد.

از سوی دیگر در مرقد امام در تهران، دو فرد مسلح به صحن غربی حرم وارد شدند. در این حادثه یکی از مهاجمان که مجهز به کمربند انتحاری بود خود را منفجر کرد و مهاجم دوم توسط نیروهای امنیتی ایران در آرامگاه امام خمینی دستگیر شد.

گروه شبه نظامی داعش مسئولیت حملات اخیر تهران را بر عهده گرفته است.

 

موضوع:
حملات تروریستی تهران (57)

مرتبط:

چه کسی به تهران حمله کرد؟ نظرات مردم ایران در مورد حمله تروریستی در تهران (ویدئو)
انتشار نخستین تصاویر از دوربین های مدار بسته از حمله تروریستی دیروز تهران (ویدئو)
داعش طی یک هفته به 4 کشور مختلف حمله کرد (عکس)
حمله تروریست مجلس ایران به مردم عادی (ویدئو)
حمله تروریستی به مجلس و حرم (عکس + ویدئو)
برچسب:
ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک