21:08 20 مارس 2018
  اخبار و رویدادهای مهم:
  ШОС

  ورود هند و پاکستان به سازمان همکاری های شانگهای مبارزه با تروریسم را تقویت می کند

  © Sputnik/ Michael Klimentyev
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  180

  ورود هند و پاکستان به سازمان همکاری های شانگهای ظرفیت سازمان را برای مبارزه با تروریسم بین المللی افزایش می دهد.

  به گزارش اسپوتنیک، ایگو مارگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد که ورود این دو کشور به سازمان باعث تقویت مبارزات با تروریسم بین المللی می شود.

  یپشتر راشد علیموف دبیر کل سازمان همکاری های شاگهای اظهار کرده بود که هند و پاکستان در اجلاس آستانه در ماه ژوئن سال جاری به عضویت کامل سازمان همکاری های شانگهای درخواهند آمد.

  مارگولوف در جریان سومین کنفرانس بین المللی «روسیه و چین: سطح جدید مناسبات دوجانبه» اظهار کرده بود: «این اجلاس بدون اغراق یک رویداد تاریخی است زیرا همانطور که می دانید در انتظار تصمیم نهایی برای عضویت کامل دو کشور هند و پاکستان در سازمان همکای های شانگهای هستیم. با عضویت این دو کشور قدرتمند و بازیگران مهم منطقه ای بی شک ظرفیت اتحاد بالا رفته و بویزه در حوزه مبارزه با ترویسم بین المللی و همچنین حوزه همکاری های تجاری — اقتصادی قوی تر خواهیم شد».

  سازمان همکاری های شانگهای سال 2001 به رهبری چین، روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان و ازبکستان تاسیس شد. در ماه ژوئن سال 2016، در اجلاس ازبکستان یادداشت تفاهم عضویت هند و پاکستان به امضا رسید. در حال حاضر افغانستان، بلاروس، ایران و مغولستان اعضای ناظر سازمان شانگهای بوده و کشورهای آذربایجان، ارمنستان، کامبوج، نپال، ترکیه و سریلانکا شرکای این سازمان به شمار می روند.

  مرتبط:

  لاوروف: حالا ایران با موازین عضویت در سازمان همکاری شانگهای مطابقت کامل دارد
  مسکو امیدوارست که کابل در چارچوب سازمان همکاری‌های شانگهای به مبارزه با تروریسم بپردازد
  جایگزینی سازمان همکاری شانگهای بجای اتحادیه اروپا
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک