04:47 22 مارس 2018
  راه اندازی کمیسیون مرزی بین اسلام آباد و تهران

  راه اندازی کمیسیون مرزی بین اسلام آباد و تهران

  © Fotolia/ Peyman Kaiedi
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 50

  ایران و پاکستان پس از بالاگرفتن تنش های ناشی از کشته شدن 9 سرباز ایرانی در مرز دو کشور طی ماه آوریل سال جاری، برای تشکیل کمیسیون جدید نظارت بر مرزها توافق کردند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری نیودهلی تایمز، این تصمیم بعد از کشته شدن 9 سرباز ایرانی در مرز بین دو کشور در ماه آوریل سال جاری اتخاذ شده است. این کمیسیون با حضور چهار نماینده از هر کشور در ماه مه دیدار کرده و در خصوص عدم تکرار حوادث اخیر گفتگو خواهند کرد. در صورتی که شکایات ادامه پیدا کنند، می توان را به شکایت در سطح محلی و در صورت لزوم سطح سیاسی تفکیک کرده، به سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان اطلاع داد.

  این توافقات دو هفته بعد از کشته شدن 9 مرزبان ایرانی در زمان حرکت ایشان با پاترول در حومه شهر سیستان و بلوچستان استان جنوب غرب ایران در حوالی مرز ایران با پاکستان صورت گرفته است.

  تهران اعضای گروهک شبه نظامیان سنی «جیش العدل» را در این حمله تروریستی محکوم کرده و اعلام کرد که مهاجمان پس از انجام این حمله به پاکستان گریخته اند. یک روز پس از وقوع حمله در روز 27 آوریل، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پاکستان باید در قبال حملات تروریستی سازماندهی شده از داخل خاک این کشور پاسخگو باشد».

   

  مرتبط:

  کشف بیش از یک تن تریاک در نزدیکی مرز ایران و پاکستان
  پاکستان بین روسیه و ایران کدام را انتخاب می کند؟
  مذاکرات ظریف و نوازشریف درباره گسترش همکاری ایران و پاکستان در زمینه انرژی
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک