06:39 22 فوریه 2018
  انگلیس پیش از حمله تروریستی در منچستر از وقوع آن مطلع بود

  انگلیس پیش از حمله تروریستی در منچستر از احتمال وقوع آن مطلع بود

  © AP Photo/ Peter Byrne/PA
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 02

  به تازگی جزئیات جدیدی از حمله تروریستی مرگبار در منچستر انگلیس منتشر شده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دیلی میل نوشت؛ یک منبع امنیتی اعلام کرد پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در ماه ژانویه سال جاری میلادی به سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (ام آی 5) هشدار داده بود که "سلمان عابدی" در حال برنامه‌ریزی برای انجام یک حمله تروریستی در خاک این کشور است.
  سازمان اف بی آی به ام آی 5 اعلام کرده بود که سلمان عابدی یک شخص وابسته به گروه تروریستی داعش در منچستر است و انگلیس را هدف بعدی حملات تروریستی خود قرار خواهد داد.
  افشای این اطلاعات هم اکنون فشار زیادی را بر سازمان ام آی 5 وارد آورده است؛ زیرا این سازمان باید اعلام کند که چه زمانی از این اطلاعات مطلع شده بود و اینکه به چه علت با وجود هشدارهای آمریکا، سلمان عابدی را یک تهدید برای انگلیس محسوب نکرده بود.
  کارکنان سازمان اف بی آی آمریکا از اواسط سال 2016 میلادی سلمان عابدی را زیر نظر گرفته بودند.
  دستگاه‌های امنیتی انگلیس تاکنون این ادعاها را تأیید و یا رد نکرده اند.
  بامداد سه شنبه هفته گذشته، شاهدان از شنیده شدن صدای دست کم دو انفجار در سالن منچستر آرنا که در آن یک کنسرت در حال برگزاری بود، خبر دادند. در این حادثه دست کم 22 نفر کشته و بیش از 50 نفر زخمی شدند.
  عامل این حمله تروریستی یک جوان 22 ساله لیبیایی‌تبار به نام "سلمان عابدی" معرفی شده است. پدر و مادر سلمان از پناهجویانی بودند که از ترس معمر قذافی، حاکم وقت لیبی به انگلیس گریخته بودند. این خانواده 10 سال است که در جنوب منچستر ساکن هستند.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک