21:54 24 ژوئن 2019
برادر رهبر کره شمالی، پیش از مرگ با جاسوسان آمریکایی ملاقات نموده است

برادر رهبر کره شمالی، پیش از مرگ با جاسوسان آمریکایی ملاقات داشت

© REUTERS / Thomas Peter
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 23

کیم جونگ نام برادر ناتنی رهبر کره شمالی (کیم جونگ اون)، چند روز قبل از مرگ خود، در تاریخ 13 فوریه در فرودگاه کوالالامپور با یکی از ماموران اطلاعات آمریکا ملاقات داشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از منبع خبری "آساهی سیمبون"، کیم جونگ نام، پیش از اینکه به قتل برسد با جاسوسان آمریکایی ملاقات نموده است، شاید به همین دلیل پیونگ یانگ تصمیم به از بین بردن وی نموده است.      

بر اساس تحقیقات بخش پلیس جنایی مالزی، در تاریخ 6 فوریه کیم جونگ نام وارد شهر کوالالامپور می شود. و در این میان هیچ کس از برنامه های وی خبری نداشته است.

در 9 فوریه دوربین های مدار بسته در هتل لنکاوی، ملاقات وی با یک مرد کره ای-آمریکایی را ضبط نموده اند. وی در این جلسه،  دو ساعت در اتاق هتل خود با این مرد که وابسته به سازمان های جاسوسی آمریکا بود، سپری نمود.

کیم جونگ نام در تاریخ 12 فوریه، بار دیگر از ویتنام به کوالالامپور باز می گردد. اما وی در فرودگاه توسط دو زن از شهروندان اندونزی و ویتنام مسموم می شود و به قتل می رسد.   از سوی دیگر، مرد جاسوس وابسته به سازمان های اطلاعاتی آمریکا در همان روز مالزی را ترک می نماید.

بر اساس تحقیقات پلیس، تماس برادر ناتنی کره شمالی با جاسوسهای آمریکایی و افشای این امر برای رهبر کره شمالی و احساس خطر وی به توطئه، به عنوان علت اصلی قتل وی تعیین شده است.

شایان ذکر است، پیونگ یانگ به صراحت هر گونه دخالت در این حادثه را تکذیب نموده است. 

مرتبط:

تهدید کیم جونگ اون برای آمریکا : بزرگترین فاجعه تاریخ رخ خواهد داد
مظنونین به قتل کیم جونگ نام متهم شدند
کره شمالی رسما اتهام دست داشتن در ترور کیم جونگ نام را رد کرد
ارتباط دادن روسیه به قتل کیم جونگ نام ، تهمت است
جسد کیم جونگ نام مومیایی شد
برچسب:
کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک