21:34 17 اوت 2019
مخالفت شورای نگهبان: نتایج شمارش آراء به صورت تدریجی اعلام گردد

مخالفت شورای نگهبان: نتایج شمارش آراء به صورت تدریجی اعلام گردد

© REUTERS / Raheb Homavandi
جهان
دریافت لینک کوتاه
انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران ۱۳۹۶ (81)
173

خبر وزیر کشور ایران در خصوص اعلام نتایج قطعی انتخابات ریاست جمهوری ایران به صورت یکباره، پس از چند ساعت توسط قائم مقام وزیر کشور اصلاح گردید.

به گفته قائم مقام وزیر کشور ایران: با نظر شورای نگهبان و مرتفع شدن مشکل حقوقی، نتایج شمارش آراء‌ در این انتخابات همانند سال های گذشته به صورت تدریجی اعلام خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم، قائم مقام وزیر کشور ایران گفت: در تبصره ۸ ماده ۳۱۱ قانون انتخابات ریاست‌ جمهوری تصریح شده؛ "نتیجه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری پس از وصول گزارش هیات اجرایی مرکزی به وسیله وزیر کشور اعلام می‌شود".
وی افزود: با توجه به اینکه این تبصره، برداشت حقوقی ستاد انتخابات کشور که امروز توسط وزیر محترم کشور اعلام شد این بود که "مطابق تبصره الحاقی، نتیجه شمارش آرا (نه نتایج شمارش آرا) مبتنی بر گزارش هیات اجرایی مرکزی می‌بایست به یکباره توسط وزیر کشور اعلام شود".
قائم مقام وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه وزارت کشور نیز به لحاظ اجرایی با اعلام تدریجی نتایج شمارش آرا موافق است و با کسب نظر شورای نگهبان مشکل حقوقی فوق مرتفع می گردد، در این دوره نتایج شمارش به صورت تدریجی به اطلاع ملت ایران خواهد رسید".

 

موضوع:
انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران ۱۳۹۶ (81)

مرتبط:

اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران به صورت یکباره، نه تدریجی خواهد بود
اسحاق جهانگیری به نفع حسن روحانی از انتخابات ریاست جمهوری 1396 کناره گیری کرد
روند انتخابات پس از انصراف قالیباف
انتخابات ریاست جمهوری ایران در کانادا برگزار نخواهد شد
برچسب:
ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک