23:59 21 ژوئیه 2018
امریکا ناوگان دریایی را برای عقب نماندن از روسیه افزایش می دهد

امریکا ناوگان دریایی را برای عقب نماندن از روسیه افزایش می دهد

© AP Photo / Jacquelyn Martin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 13

به گزارش اسپوتنیک، آدمیرال جون ریچاردسون رییس ستاد نیروهای دریایی امریکا، خواستار افزایش ناوگان دریایی امریکا برای رقابت با کشورهای چین و روسیه شد.

پورتال « Defense News» به نقل از ریچاردسون می نویسد: «چین و روسیه در تمام حوزه ها و حتی سرعت عملکرد توانایی رقابت دارند. هر دو کشور قدرت فضایی، سایبری و هسته ای بالای دارند».

به گفته وی، هر دو کشور قدرت و منافع امریکا را در مناطق مختلف دنیا و بویژه در آب ها با چالش روبرو می کنند. ریچاردسون خاطرنشان کرد که روسیه حضور خود را در عملیات دریایی بالتیک، دریای سیاه، مدیترانه و دریای خزر گسترش داده است. وی بر این واقعیت تاکید می کند که روسیه ناوگان زیردریایی خود را حفظ و به روزرسانی کرده و طی ماه گذشته نیز دومین زیردریایی اتمی «یاسن» را به آب انداخته است.

وی با تکیه بر این واقعیات تاکید کرد که امریکا باید هرچه سریعتر ناوگان دریایی را تقویت کند.

ریچاردسون می گوید: «بالابردن قدرت نظامی — دریایی نیازمند افزایش تعداد کشتی ها است. در حال حاضر هدف ما این است که ناوگان دریایی به 310 کشتی برسد. اما اگر به چشم انداز بلند مدت نگاه کنیم، آنوقت برای ما روشن می شود که خروج از این چارچوب با ساخت کشتی های جدید امکان پذیر است.» به گفته وی، هدف جدید آمریکا باید دستیابی به سطح 355 کشتی باشد. 

مرتبط:

رزمایش مشترک ناوگان دریایی کره جنوبی و امریکا در دریای زرد و ژاپن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک