08:09 22 فوریه 2019
سخنان موگرینی در خصوص پایان دادن به جنگ سوریه

سخنان موگرینی در خصوص پایان دادن به جنگ سوریه

© Sputnik / Ilya Pitalev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

پایان دادن به جنگ در سوریه از مهم‌ترین اولویت‌های اتحادیه اروپا است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا با اشاره به حمایت این اتحادیه از روند سیاسی تحت نظارت سازمان ملل تاکید کرد، پایان دادن به جنگ در سوریه از مهم‌ترین اولویت‌های اتحادیه اروپا است.

فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا اظهار داشت: پایان دادن به جنگ در سوریه از مهم ترین اولویت‌های اتحادیه اروپا است و سازش سیاسی امری ضروری برای حفظ صلح و ثبات در کشور و کل منطقه است.

موگرینی تاکید کرد:‌ ما از عملیات سیاسی تحت نظارت سازمان ملل به ویژه در قالب طرح منطقه‌ای‌ و گفتگو با چهره‌های مهم منطقه حمایت می‌کنیم.

قرار است دور جدید مذاکرات صلح سوریه با نظارت سازمان ملل در ژنو و در تاریخ 16 مه جاری از سر گرفته شود.

استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه روز پنج‌شنبه تاکید کرد که نشست‌های آتی کوتاه خواهند بود.

رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا افزود: سازش سیاسی در سوریه باید عملیاتی به رهبری خود مردم سوریه و حمایت منطقه‌ای باشد،‌ همچنین مذاکرات صلح باید همزمان با برقراری آتش‌بس و ورود بدون شروط کمک‌های بشردوستانه انجام شود.

به تازگی و دو روز پس از ورود کاروان‌ کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به منطقه وادی بردی در حومه دمشق، یک محموله کمک‌های بشردوستانه این سازمان به حومه دمشق نیز ارسال شد.

موگرینی گفت:‌ اتحادیه اروپا بزرگترین سازمان حامی سوریه محسوب می‌شود به طوری که از ابتدای بحران سوریه حدود 9.4 میلیارد یورو را برای کمک به مهاجران و آوارگان سوری و نیز اهداف توسعه‌ای اختصاص داده است و حمایت‌های اتحادیه از سوریه در مرحله پس از درگیری نیز ادامه خواهند داشت.

مرتبط:

موگرینی خواهان پایبندی به توافقنامه مینسک و اعمال فشار بر روسیه شد
موگرینی: اتحادیه اروپا ابرقدرت خواستار صلح و دموکراسی است
موگرینی: اتحادیه اروپا آماده ادامه همکاری با روسیه است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک