02:53 22 سپتامبر 2019
ایلان ماکس یک ویدئو از سرعت در تونل را منتشر کرد

ایلان ماکس یک ویدئو از سرعت در تونل ضد ترافیک منتشر کرد

© AFP 2019 / Robin Beck
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 82

ایلان ماسک، صاحب شرکت تسلا، در حساب اینستاگرام خود یک ویدئوی تازه منتشر کرده است که نخستین آزمایش تونل ترافیکی زیر زمینی را نمایش می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک به به نقل از آنا، چند ماه قبل بود که خبرنگاری کشف کرد که شرکت تسلا در حال کندن تونلی زیر یک شهر در آمریکاست و در آن زمان حدس زده می‌شد که این تونل برای پروژه هایپرلوپ یا قطار مافوق سرعت چرخنده در تونل باشد اما اکنون می‌دانیم که این پروژه برای انتقال ترافیک به زیر زمین است.
ماسک در حساب اینستاگرام خود ویدئویی منتشر کرده که زیر آن هشدار داده شده است به دلیل سرعت حرکت و چراغ‌های تونل، ممکن است موجب به‌هم خوردن حال بیننده یا بروز «حرکت زدگی» شود.
در این ویدئو نحوه حرکت و فضای تونل زیرزمینی خودرو نمایش داده می‌شود. روش کار به‌ این شکل است که در نقاط مشخصی از شهر ورودی و خروجی برای تونل ترافیک تعبیه می‌شود و خودروها به این تونل منتقل می‌شوند، سپس هر خودرو روی سیستم انتقال سریع و اتوماتیک نصب و در حالت خاموش به مقصد منتقل می‌شود.
سیستم مورد استفاده در این تونل مشابه سیستمی‌ است که در تست‌های امنیت خودرو استفاده می‌شود و ماسک وعده داده است که سرعت حرکت در این تونل 200 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک