20:57 29 مارس 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 24

مشاور سیاست خارجی ماکرون گفت : ماکرون می خواهد که کاخ سفید درباره موضع خود در قبال تجارت آزاد ، توافق هسته ای ایران و توافق آب و هوایی پاریس توضیح دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، نشریه پلیتیکو به دیدگاه‌های امانوئل ماکرون، رئیس جمهور منتخب فرانسه درباره مسائل مختلف سیاست خارجی و موضع وی در قبال توافق هسته ای ایران پرداخته و به نقل از اوریلین لوشووالیه مشاور رسمی سیاست خارجی ماکرون نوشت: در خصوص توافق هسته ای ایران، ما خواستار همکاری بسیار نزدیک درباره ادامه آن، و اطمینان از این هستیم که (این توافق) همچنان به قوت خود باقی است، اما با جدیت اجرا می شود.
این نشریه اطلاع داد: امانوئل ماکرون بی آنکه (در مبارزات انتخاباتی خود) چندان به امور بین المللی بپردازد، به عنوان رئیس جمهور به کاخ الیزه راه یافت.
وی گفت فرانسه می خواهد ابتکار امنیتی جدیدی درباره لیبی» پیشنهاد کند و درباره سوریه و اوکراین تبادل نظر کند. اینها سه مسئله امنیتی اصلی هستند. ماکرون در عین حال خواستار «توضیح» کاخ سفید درباره موضع خود در قبال تجارت آزاد، توافق هسته ای ایران و توافق آب و هوایی پاریس خواهد شد.
لوشووالیه توضیح داد: در صورت بازنگری آمریکا در مشارکت خود در توافق پاریس، این مسئله کمی ما را نگران خواهد کرد، و از آمریکا می خواهیم که در این توافق بماند. احتمالاً ما می توانیم انعطاف پذیرتر باشیم، اما از آمریکا می خواهیم در این توافق باقی بماند.
وی افزود: در خصوص توافق هسته ای ایران، ما خواستار همکاری بسیار نزدیک درباره ادامه آن، و اطمینان از این هستیم که (این توافق) همچنان به قوت خود باقی است، اما با جدیت اجرا می شود.» لوشوولیه گفت: «ما درک می کنیم که بازنگری در سیاست (در قبال این موضوع) در دست انجام است، و می خواهیم برخی گزینه ها را بیازماییم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک