11:54 19 فوریه 2019
انتشار مکاتبات ستاد مکرون به او ضربه می زند

انتشار مکاتبات ستاد مکرون به او ضربه می زند

© AFP 2018 / Loic Venance
جهان
دریافت لینک کوتاه
114

انتشار مکاتبات از ستاد انتخاباتی مکرون نامزد ریاست جمهوری فرانسه روزهای اول ریاست جمهوری او را سخت کرده و بر اعتبار سیاسی وی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، انتشار مکاتبات از ستاد انتخاباتی مکرون نامزد ریاست جمهوری فرانسه روزهای اول ریاست جمهوری او را سخت کرده و بر اعتبار سیاسی وی تاثیر منفی خواهد گذاشت. یوگنی ریونکو نماینده دومای روسیه و عضو گروه نمایندگان ارتباط با پارلمان فرانسه این موضوع را مطرح کرد.

پیشتر سازمان ویکی لیکس درباره انتشار نامه های الکترونیکی ستاد امانوئل مکرون نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اخباری را منتشر کرده بود. صحبت از صدها هزار نامه الکترونیکی، عکس و ضمیمه مربوط به تاریخ 24 آوریل 2017 به بعد است که حجم آن به 9 گیگابایت می رسد. تیم مکرون حملات سایبری به باکس الکترونیکی را به شدت محکوم کرده و اظهار داشتند که علاوه بر نامه های واقعی، تعدادی نیز اسناد غیرواقعی دربین نامه ها بوده است.

وی در ادامه می گوید: «این احتمال وجود دارد که روزهای اول ریاست جمهوری برای مکرون سخت شود. افشای نامه نگاری ها و محتوای آن پیامدهای خوبی برای وی به دنبال ندارد. این همان بمب اعتبار است که پس از انتشار نامه ها عمل خواهد کرد».

وی همچنین خاطر نشان کرد که همه مطالب را امروز تحلیل و منتشر خواهند کرد، زیرا بعد از افشای این خبر رسانه های فرانسه به دلایل معلوم سکوت کردند تا تاثیرگذاری آن بر نتایج انتخابات به حداقل برسد. اما با شناختی که من از رسانه های فرانسه دارم، می توان احتمال داد که بعد از اعلام نتایج انتخابات، این یادداشت ها یکی از مهمترین و جدی ترین موضوعات خواهد شد و در روزهای اول همراه رییس جمهور خواهند بود.

مرتبط:

ویکی لیکس از احتمال دست داشتن روسیه در انتشار نامه های مکرون می نویسد
مکرون یا لوپن: دور جدید انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه
سیمونیان، از واکنش دبیر مطبوعاتی ستاد انتخابات مکرون به موضوع آزادی بیان انتقاد نمود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک