12:45 19 فوریه 2019
استقرار ناوهواپیمابر امریکا در خلیج فارس

استقرار ناوهواپیمابر امریکا در خلیج فارس

© AFP 2018 / Felix Garza
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 015

ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس مستقر شده و مقامات آمریکایی اخباری مربوط بر گشت‌زنی دائم شناورهای ایران در منطقه و اقدامات نظارتی از سوی این کشور منتشر می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، پایگاه خبری «مینت‌پرس نیوز» در گزارشی نوشت: ناو هواپیمابر جنگی آمریکا در خلیج فارس مستقر شده و مقامات آمریکایی اخباری مربوط بر گشت‌زنی دائم شناورهای ایران در منطقه و اقدامات نظارتی از سوی این کشور منتشر می‌کنند.

مینت پرسافزود: ناو هواپیمابر «یو.اس.اس جرج دبلیو بوش» آمریکا در خلیج فارس مستقر شده و مقامات آمریکایی می‌گویند که پهپادهای نظارتی ایران منطقه را زیرنظر دارند.

این پایگاه خبری در ادامه به نقل از مقامات آمریکایی، استفاده ایران از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر منطقه را «مزاحمت» برای کشتی آمریکایی عنوان کرده است.(!)

مقامات آمریکایی در ادامه ضمن اشاره به حضور شناورهای ایرانی در منطقه و گشت‌زنی آنها ادعا کرده‌اند که شناورهای ایرانی با انجام «تجاوز آشکار»، به ناو هواپیمابر آمریکایی نزدیک می‌شوند.

مینت‌پرس در بخش دیگری نوشت: مقامات آمریکایی بارها با ایران درباره حضور کشتی‌ها مذاکراتی داشته‌اند اما مقامات ایران در پاسخ به این اقدام آمریکا گفته‌اند که بهتر است این سؤال مطرح شود که کشتی‌های آمریکایی 7500 مایل دورتر از خاک خود در منطقه خلیج فارس چه می‌کنند.

مرتبط:

چشم آمریکا در خلیج فارس علیه ایران
گستاخی آمریکا در خلیج فارس، بدون جواب ایران نماند
تصمیم آمریکا برای ارسال موشک های بالستیک به کشورهای خلیج فارس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک