12:18 15 اوت 2018
تنش میان کره شمالی و اسرائیل افزایش یافت

تنش میان کره شمالی و اسرائیل افزایش یافت

© AP Photo / Wong Maye-E
جهان
دریافت لینک کوتاه
تنش در شبه جزیره کره (239)
12628

مقامات کره شمالی اعلام نموده اند به اسرائیل رحم نخواهیم کرد. کره شمالی در بیانیه‌ هشدار آمیز خود اسرائیل را تهدید نمود. پس از اظهارات آویگدور لیبرمن مبنی بر انتقاد تند از رهبر کره شمالی کیم جونگ اون، کره شمالی این بیانیه را منتشر نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل سیاست رهبر کره شمالی را در جهت ضربه زدن به امنیت کل منطقه و ثبات جهانی خوانده است و او را رهبر تندروی جامعه‌ای بنیادگر نامیده است.

وزارت خارجه کره‌ شمالی نیز در بیانیه‌ای در واکنش به این اظهارات تصریح کرد: ما اظهارات اسرائیلی را چالشی برای پیونگ یانگ می‌دانیم. پیام ما این است که به هر کس که عزت رهبری ما را خدشه دار کند رحم نخواهیم کرد.

این وزارتخانه کره شمالی در ادامه افزود: اسرائیل باید قبل از اینکه بخواهد کلمه‌ای درباره کیم جونگ اون بزند دو بار فکر کند، و الا مجازات ما سخت خواهد بود و ما به احدی رحم نخواهیم کرد.

در پایان این بیانیه آمده است که اسرائیل تنها دولتی در خاورمیانه است که به طور غیرقانونی و زیر نظر آمریکا سلاح هسته‌ای دارد، آن وقت از برنامه هسته‌ای کره شمالی انتقاد می‌کند.

موضوع:
تنش در شبه جزیره کره (239)

مرتبط:

کره شمالی: زیردریایی هسته ای آمریکا را تبدیل به شبح می کنیم
تحریم های فوری آمریکا علیه کره شمالی
کره شمالی انفجار کاخ کنگره در واشینگتن را نشان داد (ویدئو)
60٪ از آمریکایی ها به حل مسئله تهدیدات کره شمالی توسط ترامپ، شک دارند
روسیه و ژاپن به دنبال ادامه همکاری فشرده در باره مساله کره شمالی
برچسب:
کره شمالی, آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک