21:28 19 مارس 2018
  شرح ماجرای نابودی بن لادن از زبان مامور اطلاعات امریکا

  شرح ماجرای نابودی بن لادن از زبان مامور اطلاعات امریکا

  © AP Photo/ Anonymous
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 94

  یک مامور ویژه اطلاعات امریکا «شیردریایی» راجع به کشتن اسامه بن لادن تروریست شماره یک و رهبر گروه القاعده در کتاب خاطرات خود نوشته است.

  به گزارش اسپوتنیک، یک مامور ویژه اطلاعات امریکا «شیردریایی» راجع به کشتن اسامه بن لادن تروریست شماره یک و رهبر گروه القاعده در کتاب خاطرات خود نوشته است. به گفته روزنامه دیلی این کتاب که «اپراتور» نام دارد توسط روبرتو اونیل مرد 41 ساله و مامور سابق اطلاعات امریکا نوشته شده و هفته گذشته به چاپ رسیده است. به گفته وی، اونیل بعد از خراب کردن مخفی گاه بن لادن در پاکستان، شخصا با وی روبرو شده است.

  به گته وی، او مجبور بوده پسر بن لادن به نام خالد که آخرین خط دفاعی پدر بوده را پیدا کند. بعد از اینکه خالد 23 ساله به ضرب گلوله کشته می شود، سربازان با عجله به طرف آخرین اتاق می روند.

  اونیل در پایان بن لادن را دیده و می نویسد که او لاغرتر و بلندقدتر از آن چیزی بوده که وی انتظار داشته. ریش وی به رنگ سفید و نسبتا کوتاه بوده است. نظامیان دو مرتبه به وی شلیک می کنند و او به زمین می افتد.

  این کتاب توسط انتشارات «اسکریبنر» به چاپ رسیده و هدف نویسنده نشان دادن وجهه انسانی این مبارزه بوده است.

  سال 2012 مت بیسونت که در یک عملیات شرکت داشته نیز کتابی تحت عنوان «روز سخت» با نام مستعار مارک اون نوشت. او در این کتاب جزییات عملیات را شرح می دهد اما نام قاتل بن لادن را فاش نکرده است.

  مرتبط:

  جریمه نویسنده کتاب عملیات دستگیری بن لادن
  جریمه 6،6 میلیون دلاری نویسنده آمریکایی کتاب عملیات نابودی اسامه بن لادن
  مترجم بن لادن
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک