15:22 22 ژانویه 2018
  گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی: تمامی مواد شیمیایی سوریه نابود شده بود

  گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی: تمامی مواد شیمیایی سوریه نابود شده بود

  © REUTERS/ Ammar Abdullah
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  بحران سوریه (1889)
  0 51

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، بر اساس اسناد پزشکی سازمان منع سلاح های شیمیایی، تمامی منابع و ذخایر سلاح های شیمیایی در سوریه نابود شده بودند. این موضوع در گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی به شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است.

  لاوروف در ادامه افزود: "ما نمی دانیم چرا آمریکایی ها در این اواخر، صحبت از این می نمایند که روسیه ضامن خلع سلاح شیمیایی در سوریه است، گویا ایالات متحده آمریکا اصلا هیچ ارتباط و دخالتی در این موضوع نداشته است. من یاد آوری می کنم
  روسیه و ایالات متحده (در سال 2013) به اتفاق یکدیگر با حمایت سازمان منع سلاح های شیمیایی و شورای امنیت سازمان ملل متحد ابتکار عمل به خرج دادند تا سوریه به کنوانسیون منع گسترش سلاح های شیمیایی و نابود کردن تمام ذخایر مواد شیمیایی تن دهد".
  لاوروف پس از مذاکرات خود با وزیر خارجه ایران و سوریه در مسکو گفت: "در طول یک سال، سازمان منع سلاح های شیمیایی در گزارش خود اعلام نمود تمامی منابع سلاح های شیمیایی (در سوریه) نابود شده اند. اسناد پزشکی نیز این مطلب را تایید می نمایند. در این گزارش به صورت خیلی واضح این مطلب آمده است. از سوی دیگر این گزارش به شورای امنیت سازمان ملل متحد تقدیم شده است".

  موضوع:
  بحران سوریه (1889)

  مرتبط:

  لاوروف: مسکو، دمشق و تهران، حملات آمریکا به سوریه را یک تجاوز می دانند
  پاسخ وزارت خارجه سوریه به سخنان توهین آمیز ترامپ درباره اسد
  آمریکا: 18 نیروی نظامی ائتلاف، به اشتباه در حملات هوایی ائتلاف بین الملل سوریه کشته شدند
  اسد: اتهام شیمیایی علیه سوریه صد درصد ساختگی است
  برچسب:
  سوریه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک