01:30 21 ژانویه 2019
مایک پامپئو رئیس جدید سازمان سیا شد

متهم شدن سازمان سیا به دست داشتن در حملات سایبری در سراسر جهان

© AFP 2018 / Saul Loeb
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31

کارشناسان امنیت سایبری شرکت آمریکایی Symantec ،گروه هکری Longhorn را که مرتبط یا سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) محسوب می شود، به سازماندهی حملات سایبری در 16 کشور جهان متهم کردند.

طوری که اسپوتنیک خاطرنشان می سازد، به گزارش کارشناسان ، در 40 حمله مطالعه شده توسط آنها به کشور های اروپا، خاورمیانه، آسیا و آفریقا ، از ابزارهای فاش شده توسط سایت ویکیلیکس در جریان انتشار آرشیو ابزارهای هکری سازمان سیا تحت عنوان Vault  استفاده شده است. از جمله، ابزارهای مورد استفاده Longhorn برای هک گوشی های هوشمند ، رایانه ها و دیگر وسایل موبایل، دربحث ها بین ماموران سازمان سیا دیده می شود که سایت ویکیلیکس آنها را منتشر کرده است.
کارشناسان شرکت آمریکایی Symantec طی سه سال اخیر مراقب فعالیت گروه هکری Longhorn بوده اند. اریک چن (Eric Chien) ، سخنگوی این شرکت تاکید کرد نه شهروندان بلکه موسسات دولتی در زمینه های امور مالی، انرژی ، آموزش و کنترل منابع طبیعی از جمله قربانیان Longhorn بوده اند. برخی از موسسات و تاسیسات آسیب دیده متعلق به متحدان امریکا در اروپا بوده است.
در این میان تعدادی از رسانه ها از جمله Mashable و فایناشنال تایمز" فعالیت Longhorn در رابطه مستقیم با سازمان سیا دانسته اند.

 

 

مرتبط:

تماس مشاور سابق ترامپ با هکر گاسیفر
هکر روس عنوان «چهره سال» را گرفت
هکر 17 ساله ایرانی با هدف مطرح کردن خود اقدام به هک 2 هزار سایت نمود
هکر مشهور آرس : آمریکا مثل یک زن عصبی رفتار می کند
جنگ سایبری علیه روسیه: هکر ها به پنج بانک بزرگ روسی حمله کردند
از ایالات متحده با عشق: هکر آمریکایی با حمله به وب سایت وزارت خارجه به روسیه هشدار داد
يک دانش آموز هکر از عربستان سعودي مظنون به هک حساب زاکربرگ مي باشد
بیست سال زندان برای یک هکر به خاطر کمک به داعش
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک