17:03 16 فوریه 2019
پاسخ تهدید آمیز کره شمالی به امریکا

پاسخ تهدید آمیز کره شمالی به امریکا

© AFP 2018 / Ed Jones Ed Jones
جهان
دریافت لینک کوتاه
تنش در شبه جزیره کره (240)
0 73

کره شمالی اعزام تعدادی از کشتی های جنگی آمریکایی به شبه جزیره کره را اقدامی جنون آمیز و بدون منطق خواند و هشدار داد برای جنگ آمادگی دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام ‌جم آنلاین ازالعالم، سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: اقدام جنون آمیز آمریکا به استقرار کشتی های جنگی خود برای اشغال جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی)، به مرحله ای نگران کننده رسیده است؛ بنابراین آماده ایم به این اقدام آمریکا واکنش نشان دهیم، حتی اگر این اقدام، همان جنگی باشد که آمریکایی ها طالب آن هستند.

آمریکا گفته ناو هواپیمابر یو اس اس کارل ویلسون و کشتی های جنگی همراه آن را به آبهای شبه جزیره کره اعزام کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، یک مقام رسمی آمریکایی روز یکشنبه گفت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا به تازگی از مشاورین خود خواسته است تمام گزینه های ممکن را برای وارد آوردن فشار به کره شمالی و وادار کردن این کشور به توقف برنامه سلاح های هسته ای خود، آماده کنند.

ترامپ همچنین تهدید کرد اگر چین موفق نشود کره شمالی را به کوتاه آمدن از مواضع خود وادار کند، آمریکا به طور یکجانبه وارد عمل خواهد شد.

اما پاسخ روز سه شنبه کره شمالی نشان داد این کشور حاضر به تغییر رفتار خود نیست.

سخنگوی وزارت خارجه این کشور در ادامه گفت: ما دربرابر اقدامات تحریک آمیز، به طور قطع اقداماتی تلافی جویانه اتخاذ خواهیم کرد تا بتوانیم با سلاح، از خود دفاع کنیم.

این گونه گمانه زنی می شود که به زودی کره شمالی یک آزمایش هسته ای جدید انجام خواهد داد. این در حالی است که پیونگ یانگ برای مراسم بزرگداشت یکصد و پنجمین سالروز تولد بنیانگذار خود آماده می شود.

موضوع:
تنش در شبه جزیره کره (240)

مرتبط:

پوشکوف: آمریکا می تواند پس از سوریه کره شمالی را نیز هدف حمله قرار دهد
ترامپ آماده اقدام یکجانبه علیه کره شمالی
نظر شرقشناس: برنامه موشکسازی کره شمالی به مرحله جدید رسیده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک