15:35 17 دسامبر 2018
انفجار یک شی مشکو در مرکز اسلو

حمایت شرکت های اسلحه سازی از جنگ در سوریه

© REUTERS / DigitalGlobe/ Courtesy U.S. Department of Defense
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

اقدام جنون آمیز «دونالد ترامپ» در صدور فرمان حمله موشکی به سوریه موجب افزایش سود شرکت های تسلیحات سازی آمریکا شده

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین از مهر، اقدام جنون آمیز «دونالد ترامپ» در صدور فرمان حمله موشکی به سوریه موجب افزایش سود شرکت های تسلیحات سازی آمریکا شده از همین رو این شرکت ها از حمله به سوریه استقبال کرده اند.

شاخص سهام شرکت های نظامی آمریکا از جمله شرکت ریتیون، سازنده موشک‌های تاماهاوک، در پی حملات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات افزایش یافته و همین امر موجب ابراز رضایتمندی آنها از این رویداد شده است.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا در طول 5 سال مبلغ 2 میلیارد دلار برای خرید 4 هزار فروند از این موشک برای نیروی دریایی آمریکا درخواست کرده بود.

از سوی دیگر بلومبرگ اعلام کرد سهم شرکت ریتیون روز جمعه به میزان 1.47 درصد معادل 2.21 دلار افزایش یافت.شرکت لاکهید مارتین نیز که با ریتیون مشارکت دارد با افزایش شاخص سهام به میزان 1.17 درصد یعنی 3.12 دلار روبرو بود.

سهم شرکت های جنرال داینامیکس و نورثروپ گرومن نیز هریک به میزان 0.93 و 0.90 درصد افزایش داشته اند.

هنوز مشخص نیست که آیا ترامپ و جیمز ماتیس وزیر خارجه او خواستار خرید موشک های بیشتری خواهند بود یا خیر اما ترامپ درباره طرح اولیه اش پیرامون لایحه بودجه گفته بود که باید در هزینه های دفاعی افزایش قابل ملاحظه ای رخ دهد و بخش زیادی از این بودجه صرف توسعه رزمناوها، جنگنده ها و موشک ها شود.    

مرتبط:

آنچه ترامپ با حمله به سوریه از دست داد
سخنان تیلرسون درباره اولویت های امریکا در سوریه
زاخارووا: حمله آمریکا به سوریه کمکی به یافتن حقیقت درباره حملات شیمیایی نمی کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک