13:44 12 دسامبر 2018
آنچه ترامپ با حمله به سوریه از دست داد

آنچه ترامپ با حمله به سوریه از دست داد

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivais
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 116

به لطف حمله به پایگاه هوایی در سوریه رییس جمهور طرفداران جدیدی پیدا کرد که از جمله آنها سناتور جون مک کی و لیندسی گرم هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله نشنال اینترست، دانیل مک کارتی روزنامه نگار امریکایی می نویسد که دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا با حمله موشکی به سوریه باعث نارضایتی بسیاری از کسانی شد که در انتخابات ریاست جمهوری از وی حمایت کرده بودند.

بسیاری از طرفداران رییس جمهور که حول پون پول و پاتریک بوکینن جمع شده بودند امروز از دور وی پراکنده می شوند، حال آنکه این دو تن و طرفدارانشان از منابع اصلی حمایتی وی به شمار می رفتند. حتی اگر طرفداران سابق وی هنوز اعتمادشان را به طور کامل به وی از دست نداده باشند، احتمال وقوع آن در آینده زیاد است.

کسانی که به ترامپ رای داده بودند اول از همه در انتظار محدود کردن مهاجرت و بعد از آن بیرون آمدن از صحنه نبرد خاورمیانه بودند، اما تا امروز رییس جمهور به وعده های خود عمل نکرده است.

مک کارتی در ادامه می نویسد که به لطف حمله به پایگاه هوایی در سوریه رییس جمهور طرفداران جدیدی پیدا کرد که از جمله آنها سناتور جون مک کی و لیندسی گرم هستند.

ترامپ عملا فاقد نقطه اتکا برای سیاستهایش است و نسبت به روسای جمهور سابق محبوبیت کمتری دارد. در زمان انتخابات و پس از مراسم تحلیف وی، حمایت های هسته اصلی طرفدارانش او را جلو بردند، اما با دلسرد کردن آنها و ارجح دانستن استراتژی مک کین، یک حرکت سیاسی عاقلانه انجام داد. 

مرتبط:

از نظر ترامپ ، سناتورها مک کین و گرم به فکر آغاز جنگ جهانی سوم اند
سناتور مک کین : نقش رهبریت جهانی آمریکا از بین رفته است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک