00:37 23 مارس 2019
هرگز چیز برگر نخورید!

هرگز چیز برگر نخورید!

© Fotolia / shima-risu
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 232

اگر چنانچه هر از چند گاهی نیز، چیز برگر می خورید، دیگر اصلا همبرگر و چیز برگر نخورید! زیرا خوردن حتی یک چیزبرگر هم باعث اختلال در سوخت و ساز کبد می گردد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری آنلاین، دانشمندان هشدار داده‌اند که مصرف یک وعده بزرگ غذای چرب، حساسیت بدن به انسولین را کاهش می‌دهد. در نتیجه خوردن غذاي چرب به‌ طور فوری میزان‌های چربی مرتبط با بیماری قلبی را بالا می‌برد.
بدن‌ ما در ابتدا می تواند از این ضربه ناشی از خوردن غذای چرب بهبود یابد، اما در صورتی که این کار به صورت عادتی منظم درآید، ممکن است آسیب‌های مزمن ایجاد کند.
پژوهشگران مرکز دیابت آلمان در دوسلدورف آلمان، با انجام آزمایش بر ۱۴ مرد ۲۰ تا ۴۰ ساله سالم لاغراندام، آنها را واداشتند که یک دوز روغن پالم با طعم وانیل بخورند. مقدار چربی‌های اشباع‌ شده در این روغن پالم معادل چربی‌های اشباع‌شده در یک چیزبرگر به همراه یک بسته بزرگ سیب‌زمینی سرخ‌کرده بود.
آزمایش‌ها نشان داد که روغن پالم باعث افزایش فوری تجمع چربی در کبد و افزایش تولید قند در کبد، در نهایت کاهش حساسیت به انسولین می گردد. این تغییرات ممکن است در درازمدت به دیابت نوع ۲ منجر شود.
کبد چرب نیز باعث بروز بیماری های خطرناک بسیاری برای این عضو و دیگر اعضای بدن می گردد.

مرتبط:

ترشیجات چربی سوز را بشناسید
شکلات بدون چربی
منع استفاده از چربی های ترانس در مواد غذایی
کاهش وزن 140 کیلویی سنگین وزن ترین زن جهان
کاهش وزن با کلم بروکلی
برچسب:
آلمان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک