02:33 21 ژانویه 2018
  ابراز خوشبینی کویت نسبت به گفتگوها با ایران

  ابراز خوشبینی کویت نسبت به گفتگوها با ایران

  © Sputnik/ Alexei Druzhinin
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 82

  معاون وزیر خارجه کویت اعلام کرد: کویت سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را از محتوای پیامی که اخیرا از ایران دریافت کرد، مطلع کرده و نسبت به آغاز مذاکرات دوجانبه خوشبین هستیم.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت نسبت به گفتگو میان کشورهای حاشیه خلیج فارس و ایران ابراز خوشبینی کرد.

  وی در همین راستا، تصریح کرد: پس از تبادل برخی پیام ها و سفرها میان طرفین نسبت به آغاز مذاکرات دوجانبه خوشبین هستیم. کویت سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را از محتوای پیامی که اخیرا از ایران دریافت کرد، مطلع کرده است.

  معاون وزیر خارجه کویت بیان داشت: قرار است روز پنجشنبه آتی، وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با برگزاری نشستی، درباره ایران رایزنی کنند.

  وی از گسترش راکتور هسته ای ایران در بوشهر هم ابراز نگرانی کرد و علت آن را نزدیکی این راکتور به سواحل کویت دانست و خواستار نظارت مستمر ایران و طرف های بین المللی مانند آژانس بین المللی انرژی اتمی بر این تاسیسات شد.

  خالد الجار الله تصریح کرد: دوستان ما در ایران تاکید کرده اند که فعالیت این راکتور در کنترل آنها است و اصول مهندسی و دقیقی بر آن حاکم است.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک