09:09 23 ژانویه 2018
  احتمال انتقال سفارت امریکا از تل آویو به قدس

  احتمال انتقال سفارت امریکا از تل آویو به قدس

  © AFP 2018/ Saul Loeb
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 12

  معاون رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که ترامپ به طور جدی انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را بررسی می‌کند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنانش در کمیته  روابط عمومی آمریکا-اسرائیل (آیپک) بار دیگر درباره تصمیم این کشور برای انتقال سفارت واشنگتن از تل‌آویو به قدس اشغالی صحبت کرد و گفت که دونالد ترامپ با جدیت این مساله را بررسی می‌کند.

  به گزارش اسکای نیوز، وی گفت: بعد از سال‌ها صحبت بدون عمل در این باره رئیس جمهور آمریکا با جدیت انتقال سفارت به قدس را بررسی می‌کند.

  تیم ترامپ بارها در جریان کارزار انتخاباتی آمریکا درباره انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی صحبت کرده بودند اما این مساله به دنبال برخی اختلافات به تاخیر افتاد.

  به رغم تمایل رژیم صهیونیستی برای عملی شدن انتقال سفارت واشنگتن به قدس این ایده نگرانی‌های زیادی را در محافل سیاسی ایجاد کرده و برخی معتقدند این مساله منجر به تنش‌هایی خواهد شد. همچنین این ایده مخالفان بسیاری دارد.

  مایک پنس همچنین در جریان این سخنرانی از دونالد ترامپ به عنوان مدافع اسرائیل حمایت کرده و گفت: او مرد عمل است. آمریکا پس از یک دوره طولانی برای نخستین بار رئیس جمهوری دارد که کنار همپیمانان ما می ایستد و با دشمنانمان روبرو می شود.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک