15:54 18 فوریه 2019
پیشنهاد اسکی در منطقه داعش نشین  موصل عراق

پیشنهاد اسکی در منطقه "داعش نشین" موصل عراق

© AFP 2018 / Ahmad Al-Rubaye
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 44

یک شرکت مسافربری در بریتانیا خدمات تورهای اسکی در عراق را بر عهده گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گاردین، یک شرکت مسافرت بریتانیایی با نام Untamed Borders، برای نخستین بار تورهای اسکی در شمال شرقی عراق برگزار می کند.

این شرکت به مسافران خارجی پیشنهاد اسکی در کوه های  Halgurd را ارائه می دهد. دومین قله مرتفع در منطقه کردستان عراق (با ارتفاع بیش از 3.6 هزار متر) در میان این کوه ها قرار دارد. این منطقه تفریحی در فاصله سه کیلومتری از شهر موصل (پایتخت غیر رسمی گروه تروریستی داعش) واقع شده است.

نخستین تور در کوه های Halgurd در ماه ژانویه برای شش مسافر برگزار گردید. این گردشگران با پرداخت 2.4 هزار دلار به مدت ده روز در عراق به سر بردند، هزینه بلیط مسافران به طور جداگانه دریافت گردید.

به نقل از یکی از اعضای شرکت جیمز ویلکاکس، جهانگردان برای گذراندن تعطیلات اسکی در عراق باید برای موانع سر راه چون مین های باقی مانده از درگیری های نظامی در این منطقه آماده باشند. به گفته ایشان، مردم محلی در این راه به جهانگردان کمک می کنند و آنها را از رفتن به مناطق خطرناک آگاه می سازند.

تور مسافربری بعدی به شهر موصل در سال 2018 برگزار خواهد گردید. شرکت Untamed Borders از سوی دیگر مدیریت تعطیلات اسکی در افغانستان را نیز بر عهده دارد. همچنین، این شرکت سفر به اتیوپی، پاکستان، ازبکستان، روسیه و کشورهای دیگر را در رأس برنامه های جهانگردی خود قرار داده است. 

مرتبط:

کشف یک گوردسته جمعی دیگر در نزدیکی موصل
سلاح های شیمیایی شبه نظامیان داعش در موصل
کشف آثار باستانی در تونل های داعش در موصل (+عکس)
برچسب:
عراق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک