00:22 21 ژانویه 2019

رئیس جمهور سابق کره جنوبی به علت برخورد بد با سگ ها توبیخ شد

© Fotolia / Mikkel Bigandt
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 32

فعالان حقوق حیوانات در کره، رئیس جمهور سابق پارگ گون-هه را به بدرفتاری با سگ ها متهم نموده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه گاردین، رئیس جمهور سابق کره جنوبی به هنگام ترک محل اقامت خود دو سگ بالغ و هفت توله سگ را به حال خود رها نمود.

به گزارش این منبع خبری، این سگها از نژاد جیندو (نوعی سگ شکاری محلی) هستند. این جفت سگ در زمان ورود پارگ گون هه به دفتر ریاست جمهوری در سال 2013 به ایشان اهدا شده بود، این دو سپس هفت توله سگ به دنیا آوردند. بر اساس اظهارات کیم تن چو نماینده ریاست جمهوری، توله سگ ها بسیار کوچک هستند، بنابراین در محل ریاست جمهوری باقی می مانند تا زمانی که بزرگ شوند و آنها را به صاحبان جدیدشان برسانند. به نقل از ایشان، پارگ گون-هه به هنگام ترک کاخ ریاست جمهوری به کارکنان خود دستور داد تا از این حیوانات مراقبت نمایند.

فعالان حقوق حیوانات در کره، شکایت خود را در خصوص رفتار پارگ گون-هو با حیوانات به کمیته دولتی حقوق مدنی و مبارزه با فساد تسلیم نمودند. این سازمان نیز اطلاعات بدست آمده را به پلیس ارسال نمودند. ماموران پلیس به روزنامه نگاران اطلاعات بیشتری در این خصوص ندادند.

به گزارش گاردین هنوز تصمیم قانونی درباره پارک گون گرفته نشده است. با توجه به قوانین کشور کره جنوبی، حیوانات رها شده در خیابان به حیواناتی می گویند که در مکان های عمومی بدون مالک در حال پرسه زدند و یا در مجموع در خیابان زندگی می کنند.

 

مرتبط:

فیلم روسی "عشق" را سگ ها فیلمبرداری کردند (ویدئو)
سگ ژپرد استرالیایی، مادر توله ببر ها شد (ویدئو)
سگ رئیس جمهور فنلاند به ستاره شبکه های مجازی تبدیل شد (عکس)
فرار جالب یک سگ از قفس خود و آزاد نمودن دیگر سگ ها (ویدئو)
تاثیر کمک سگ های زنده یاب در حوادث
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک