14:57 10 دسامبر 2018
جسد کیم جونگ نام مومیایی شد

جسد کیم جونگ نام مومیایی شد

© AP Photo / Fuji TV
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

معاون نخست وزیر مالزی اعلام کرد که جسد کیم جونگ نام ، برادر رهبر کره شمالی برای نگهداری بهتر مومیایی شده است.

او همچنین بیان داشت که حدود ۵۰ تن از اتباع کره‌شمالی که مجوز کارشان باطل شد، اخراج می‌شوند.
به گزارش اسپوتنیک ایسنابه نقل از روزنامه گاردین اطلاع داد:اخباری از اخراج اتباع کره‌شمالی همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها میان پیونگ‌یانگ و کوآلالامپور بر سر شیوه انجام تحقیقات درباره مرگ کیم جونگ-نام، برادر ناتنی رهبر کره‌شمالی مطرح می‌شود. دو کشور همچنین خروج اتباع یکدیگر را ممنوع اعلام کردند و به بن‌بست دیپلماتیک دامن زدند.
مقام‌های مالزی خاطر نشان می کنند که برادر ناتنی اون در ۱۳ فوریه از سوی دو عامل زن که صورت کیم جونگ-نام را در فرودگاه کوآلالامپور با عامل اعصاب وی‌ایکس آلوده کردند، کشته شده است. کره‌شمالی به عنوان مظنون نخست این ترور، تمامی یافته‌های تحقیقات مالزی را رد می‌کند.
معاون نخست‌وزیر مالزی افزود که جنازه کیم جونگ-نام از سردخانه بیمارستانی در کوآلالامپور خارج شده و پس از فرایند مومیایی شدن (تزریق شریانی مواد نگهدارنده) بازگردانده شد.
او به زمان مومیایی شدن اشاره‌ای نکرد.
وی در پارلمان مالزی به خبرنگاران گفت: ممکن بود جنازه در سردخانه متلاشی بشود،‌ بنابراین ما این کار را برای حفظ جسد انجام دادیم.
به گفته مقام‌های وزارت بهداشت مالزی، به بستگان کیم جونگ-نام دو تا سه هفته زمان داده شده تا برای تحویل گرفتن جنازه مراجعه کنند. کره‌شمالی خواسته تا جنازه بازگردانده شود و کالبد شکافی مالزی را "بی‌اعتبار" دانسته است.
معاون نخست‌وزیر مالزی همچنین گفت، حدود ۵۰ تن از اتباع کره‌شمالی که بیشتر از مجوز اقامتشان در ایالت "ساراواک" در شرق مالزی ماندند، به زودی به پیونگ‌یانگ باز گردانده می‌شوند. او جزئیات بیشتری ارائه نکرد و همچنین نگفت که چرا آنها در بحبوحه ممنوعیت خروج اخراج می‌شوند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک