10:24 23 ژانویه 2019
امکان انتصاب وزیر امور روسیه در دولت بریتانیا

امکان انتصاب وزیر امور روسیه در دولت بریتانیا

© Fotolia / Bikeworldtravel
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

ایده اساسی در گزارش روابط بریتانیا و روسیه که توسط کمیته امور بین المللی مجلس عوام پارلمان بریتانیا منتشر شده، اینست که لندن به گفتگو با مسکو نیاز دارد و فرق نمی کند که این گفتگو تا چه حد دشوار باشد.

به گزارش اسپوتنیک، تهیه کنندگان این گزارش که تدوین آن صد روز طول کشیده، دولت بریتانیا را به بهبود روابط با روسیه فرا خوانده اند. در این سند گفته می شود روابط با روسیه در بدترین حالت خود از زمان جنگ سرد قرار دارد و به این دلیل باید از انجام اقداماتی که به بازهم بدتر شدن این روابط منجر شوند، دوری شود. نمایندگان پارلمان بریتانیا از جمله به این فرا خواندند که از متهم کردن بدون مدرک روسیه به ارتکاب جنایات جنگی همچون در سوریه امتناع کند. آنها همچنین به دولت بریتانیا توصیه کردند مسابقات جام جهانی فوتبال سال 2018 در روسیه را تحریم نکرده و بر عکس از آن برای برقراری تماس ها استفاده کند.
نمایندگان مجلس عوام پارلمان بریتانیا به وزارت خارجه این کشور توصیه می کنند معلوم کند که لندن از مسکو چه می خواهد. فعلا چنین درکی وجود ندارد. علاوه بر این نمایندگان پارلمان بریتانیا پیشنهاد کردند وزیر امور روسیه برای همکاری با این کشور منصوب شود. در این گزارش همچنین درباره تحریم ها صحبت می شود. نمایندگان پارلمان بریتانیا دولت این کشور را به اندیشیدن در اینباره فرا خواندند که پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تجریم های این اتحادیه علیه مسکو را به چه شکلی حفظ کند.

مرتبط:

کمیته امورخارجی مجلس عوام پارلمان بریتانیا به تشدید فشار بر RT و اسپوتنیک فرا خواند
اطلاعیه سفارت روسیه در بریتانیا دررابطه با فیلم بی بی سی درباره فوتبال دوستان روسی
رسانه های بریتانیا و ناتو اسپوتنیک را متهم به تبلیغ می کنند
مخالفت پارلمان اسکاتلند با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک