07:08 14 دسامبر 2018
کاهش محبوبیت دونالد ترامپ در عرض یک ماه

کاهش محبوبیت دونالد ترامپ در طی یک ماه

© REUTERS / Kevin Lamarque
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نظر سنجی انجام شده از افکار عمومی در دانشگاه کوینیپیاک آمریکا، محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید ایالت متحده آمریکا طی یک ماه گذشته به میزان 4 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این نظر سنجی، 38 درصد از شرکت کنندگان به سياست هاي چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا رأی مثبت داده اند، و 55 درصد از شرکت کنندگان از فعالیت های وی راضی نبوده اند. اما نظر سنجی برگزار شده در روز 20 ژانویه نخستین روز ریاست جمهوری ترامپ در کاخ سفید ارقام دیگری را نشان می دهد: در آن زمان محبوبیت ترامپ 42 درصد و عدم محبوبیت وی در افکار عمومی به میزان 51 درصد اعلام شده بود.  

از سوی دیگر، اغلب آمریکایی ها در خصوص موضوع تقابل رئیس دولت آمریکا و مقامات قضایی در خصوص حکم جدید سیاست های مهاجرتی این کشور، حمایت خود را از مقامات قضایی آمریکایی اعلام نموده اند. در این همه پرسی، 58 درصد از شرکت کنندگان به اتخاذ تصمیم های درست مقامات قضایی آمریکایی رای مثبت داده اند، تنها 40 درصد نسبت به تصمیمات مقامات قضایی تردید داشته اند.

این نظر سنجی از طریق تماس تلفنی در روزهای 16-21 فوریه از میان 1323 شهروند آمریکایی صورت گرفت و احتمال خطای نظر سنجی فوق 2.7 درصد اعلام شده است. 

مرتبط:

ترامپ علی رغم اعتراضات به لندن سفر خواهد کرد
ترامپ بر ضد ایران
اخراج یک مقام ارشد به خاطر انتقاد از ترامپ
دست وپا زدن آمریکای ترامپ
برچسب:
آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک