20:19 19 ژانویه 2019
عربستان سعودی بار دیگر ایران را به تغییر رفتار فراخواند

عربستان سعودی بار دیگر ایران را به "تغییر رفتار" فراخواند

© AFP 2018 / MOHAMED EL-SHAHED
جهان
دریافت لینک کوتاه
2313

به گزارش اسپوتنیک، عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی بار دیگر از ایران خواست تا در سیاست خود تغییر رفتار دهد، زیرا "کنار آمدن با این کشور" بسیار سخت شده است.

الجبیر در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ افزود: "ما نمی توانیم چشمان خود را بر رفتارهای ایران در منطقه ببندیم، ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که قانون اساسی ایران خواهان صادرات انقلاب خود به دیگر کشورها است. چطور می توان با کشوری کنار آمد که آرزو دارد همه ما از بین برویم؟ تا زمانیکه ایران تغییر رفتار در سیاست های حکومتی خود ندهد، کار و کنار آمدن با این کشور بسیار سخت خواهد بود".

وزیر امور خارجه عربستان در ادامه از تمامی شرکت کنندگان در کنفرانس خواست تا این پرسش زیر را پیش خود مطرح سازند: "ایران، تنها کشور منطقه است که مورد حمله گروه داعش و القائده واقع نشده؟ چرا؟".

پیش از این مجله وال استریت به نقل از چندین منبع خبری دولتی کشورهای خاورمیانه نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا در حال مذاکره با همتایان عربستانی خود در خصوص تشکیل یک اتحاد نظامی بر علیه ایران می باشد. به نقل از این مقاله، این ائتلاف احتمالا" نظر دیگر کشورها چون عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و اردن را نیز به خود جلب خواهد نمود. جزئیات دیگري از این ائتلاف منتشر نشده است.  

مرتبط:

دستگیری 18 مظنون مرتبط با داعش در عربستان سعودی
یک جاسوس عربستان در ایران دستگیر شد
عربستان هشدارهای ما را جدی نگرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک