14:48 18 ژانویه 2019
به گزارش اسپوتنیک به نقل از وزیر امور خارجه ترکیه: طرح آتش بس با تلاش های مشترک ما تقویت می گردد. ما نیاز به حمایت روسیه و در برخی موارد نیاز به حمایت ایران داریم، ما تا کنون به اهداف بسیاری دست یافته ایم.  ایشان در ادامه می افزایند: تفاهمات به دست آمده در اجلاس آستانه در خصوص بحران سوریه، قدمی اساسی در از سرگیری اعتماد بین طرفین محسوب می گردد. به نقل از چاووش اوغلو: اجلاس آستانه جایگزین اجلاسهای ژنو نمی باشد، اما موضوع اساسی، برقراری آتش بس است. این یک قدم بزرگ در یک راه درست بود، اکنون این مذاکرات باید در ژنو نیز ادامه پیدا کنند.  شایان ذکر است، پیش از این استفان دی میستورا فرستاده سازمان ملل در مسائل سوریه، اهمیت مذاکرات آستانه را مثبت ارزیابی نموده بودند.

ترکیه: حمایت روسیه و ایران در مسئله بحران سوریه واجب است

© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 13

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، آنکارا برای حل و فصل درگیری ها در سوریه به حمایت مسکو و تهران احتیاج دارد. چاووش اوغلو در طی سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ بر این امر تاکید ورزید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وزیر امور خارجه ترکیه: "طرح آتش بس با تلاش های مشترک ما تقویت می گردد. ما نیاز به حمایت روسیه و در برخی موارد نیاز به حمایت ایران داریم، ما تا کنون به اهداف بسیاری دست یافته ایم".

ایشان در ادامه می افزایند: تفاهمات به دست آمده در اجلاس آستانه در خصوص بحران سوریه، قدمی اساسی در از سرگیری اعتماد بین طرفین محسوب می گردد". به نقل از چاووش اوغلو: "اجلاس آستانه جایگزین اجلاسهای ژنو نمی باشد، اما موضوع اساسی، برقراری آتش بس است. این یک قدم بزرگ در یک راه درست بود، اکنون این مذاکرات باید در ژنو نیز ادامه پیدا کنند".

شایان ذکر است، پیش از این استفان دی میستورا فرستاده سازمان ملل در مسائل سوریه، اهمیت مذاکرات آستانه را مثبت ارزیابی نموده بودند. 

مرتبط:

شرط همکاری نظامی روسیه و آمریکا در سوریه
دور جدید نشست آستانه در مورد سوریه در ماه مارس برگزار خواهد شد
رییس هیات ایران در مذاکرات آستانه: همه مسائل مربوط به آتش بس سوریه بررسی شده است
برچسب:
روسیه, ایران, ترکیه, سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک