23:12 15 اکتبر 2018
مذاکره مشاوران روسای جمهور امریکا و کره بر سر امنیت

مذاکره مشاوران روسای جمهور امریکا و کره بر سر امنیت

© AP Photo / Wong Maye-E
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

کره شمالی روز یکشنبه ساعت 7 و 55 دقیقه به وقت محلی (01:55 به وقت مسکو) از پایگاه هوایی واقع در غرب استان پخیونان – پوکتو یک موشک بالستیک شلیک کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مایکل فیلین و کیم گوان چیژین مشاوران روسای جمهور امریکا و کره جنوبی در امور امنیت ملی روز یکشنبه ضمن گفتگوی تلفنی درباره اقدامات متقابل احتمالی در صورت شلیک موشک بالستیک از سوری کره شمالی رایزنی کردند.

به گفته آژانس رنهاپ به نقل از نمایندگان دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی، دو طرف توافق کردند که همکاری های نزدیک دشته و تمام اقدامات متقابل نسبت به تحریکات از سوی کره شمالی را بررسی کنند. کره شمالی روز یکشنبه ساعت 7 و 55 دقیقه به وقت محلی (01:55 به وقت مسکو) از پایگاه هوایی واقع در غرب استان پخیونان — پوکتو یک موشک بالستیک شلیک کرد.

به گفته نظامیان کره جنوبی، این موشک نزدیک به 500 کیلومتر را طی کرده و در دریای ژاپن فرود آمد. ژاپن تایید می کند که این موشک در فضای خارج از منطقه اقتصادی کشورها فرودآمده و صدماتی به دنبال نداشته است.

نظامیان کره جنوبی معتقدند که کره شمالی موشک بردمتوسط مدل نودون را آزمایش کرده است. ارتفاع پرواز این موشک به گفته کمیته ستاد مشترک کره جنوبی، در حدود 550 کیلومتر بوده است.

مرتبط:

رسانه: کره شمالی می تواند دستکم 60 کلاهک هسته ای بسازد
پنتاگون تهدید کرد پاسخ خرد کننده ای به حمله هسته ای کره شمالی خواهد داد
استقرار 2 موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی در جهت شمال پیونگ یانگ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک